Środa, 23 czerwca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Wanda, Zenon, Albin


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

32 lata w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej Nowy Sącz – Zabełcze Księdza Prałata Stanisława Świderskiego

 

Uroczysta msza święta koncelebrowana przez prałata Stanisława Świderskiego, prałata Mariana Stępnia i księdza Stanisława Matyaszka sprawowana była w intencji Parafii oraz błogosławieństwa dla odchodzącego na zasłużoną emeryturę księdza proboszcza.

W niedzielne południe Zabełcze podziękowało ks. Stanisławowi Świderskiemu za Jego duszpasterską posługę. "Te 32 lata probostwa – budowa od podstaw kościoła, plebanii, dzwonnicy, to tylko materialne efekty. Nie sposób nie powiedzieć w dniu dzisiejszym – dziękujemy! To przecież nieprawdopodobny - wręcz charyzmatyczny upór księdza prałata, jego talent „budowniczego” oraz zawierzenie Maryi spowodowało zmianę oblicza zabełeckiej ziemi.  Nie sposób opisać wszystkiego co poprzedzało budowę. Długie zabiegi o pozyskanie gruntów, zdobywanie materiałów, wyczekiwanie na pozwolenie w czasie zmian ustrojowych w Polsce. Wspomniał o tym Ksiądz Prałat w czasie kazania. Podkreślił, że zaangażowanie całej parafii mogło przynieść takie efekty. Dziękował parafianom, a parafianie ks. proboszczowi.

 

 

Uczestniczący w uroczystości wiceprezydent Jerzy Gwiżdż zwrócił uwagę na skromność, serdeczność i nieprawdopodobną gospodarność księdza prałata Stanisława. Podkreślił, że minione lata, które zaowocowały rozwojem dzielnicy pozwalają na taką ocenę.

Zwieńczeniem osiągnięć, było przekazanie przyznanego przez Radę Miasta Nowego Sącza odznaczenia „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”. Tarczę wręczył Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Wituszyński wraz z zastępcami Stefanem Chomoncikiem, Grzegorzem Doboszem i Janem Opiło. Na uroczystości obecni byli również radni: Elżbieta Chowaniec, Józef Gryźlak i Grzegorz Fecko.

Przewodnicząca Zarządu Osiedla Bogumiła Kałużny wraz z Radą Duszpasterską skierowała wiązankę ciepłych słów podziękowania i zapewnienia o modlitwie. „Księże Prałacie – życzymy długich lat w zdrowiu!”

Długi korowód ze słowami podzięki, w którym między innymi dzieciaki - najserdeczniej dziękowały za góry słodyczy. Wywołały prawdziwą radość na twarzy Proboszcza.

Po uroczystości w kościele zaproszeni goście wraz z „budowniczymi” kościoła mogli powspominać czasy powstawania parafii. Organizatorem spotkania był Zarząd Osiedla Zabełcze.

Artystycznym dopełnieniem była „kapela pod wodzą Jonasza”, która wygrywała radosne przyśpiewki na sądecką i krakowską nutę.

 

Autor: =
Źródło: =
Dodano: 2013-08-13 12:37:03