Środa, 23 czerwca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Wanda, Zenon, Albin


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

„Interwencja kryzysowa - dokonania i perspektywy”

 

Interwencja kryzysowa – dokonania i perspektywy” - pod takim hasłem w Nowym Sączu odbyła się konferencja, w której uczestniczyli przedstawiciele ośrodków interwencji kryzysowej z całej Polski. Konferencja odbywała się pod Patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, a organizatorem był Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu i Stowarzyszenie Salutaris.

Wiceprezydent Jerzy Gwiżdż otwierając konferencję zachęcał do czynnego uczestnictwa w wykładach, a także do zwiedzania Nowego Sącza i jego zabytków w czasie wolnym. Na konferencję przybyli przedstawiciele Ośrodków Interwencji Kryzysowej z całej Polski m.in. Białegostoku, Bochni, Chrzanowa, Dębicy, Gdańska, Kalisza, Katowic, Kielc, Konstancina Jeziornej, Krotoszyna, Myślenic, Opola, Ostrołęki, Polic, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Sochaczewa, Tarnowa oraz Zamościa. Ponadto obecni byli przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie, Policji, Straży Miejskiej, Zakładu Karnego, przedstawiciele biur poselskich, radni oraz przedstawiciele Zarządów Osiedlowych.

 

 

Po uroczystym przywitaniu przybyłych rozpoczął się pierwszy wykład prowadzony przez Dr hab. Dorotę Kubacką – Jasiecką profesor UJ Kraków,pt. „Znaczenie interwencji kryzysowej w paradygmacie biopsychospołecznym”. Wykład był dobrym rozpoczęciem konferencji, ponieważ zapoznał uczestników z tematyką Interwencji Kryzysowej oraz dzięki ciekawym dygresjom utrzymanym w kontekście wykładu, uczestnicy w pełni skupili swą uwagę na osobie prowadzącej.

Po krótkiej przerwie, podczas której uczestnicy mogli wymienić swoje spostrzeżenia na temat usłyszanego wykładu, rozpoczęła się kolejna część merytoryczna.

 Wykład pt. „Rola superwizji w pracy interwenta kryzysowego” wygłosił
dr Piotr Passowicz z Instytutu Psychologii Stosowanej UJ Kraków. Słuchacze dowiedzieli
się między innymi jak ważna w pracy jest pomoc innych specjalistów oraz kontrakt zawierany
z klientem. Po wykładach podziękowania za przybycie dla wszystkich uczestników wygłosił Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu Czesław Baraniecki.

 

Autor: -
Dodano: 2013-07-01 10:49:33