Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Studenci z Białorusi, Mołdawii, Ukrainy i Federacji Rosyjskiej z wizytą studyjną w Nowym Sączu

 

Wiceprezydent Jerzy Gwiżdż przyjął grupę studentów z Białorusi, Mołdawii, Ukrainy i Federacji Rosyjskiej, którzy goszczą z wizytą studyjną w Nowym Sączu w ramach Programu Study Tours to Poland - Wizyty studyjne w Polsce. Jednym z organizatorów jest Fundacja TOP, która zaprosiła 12 wyróżniających się studentów w wieku 18-21 lat z Białorusi, Mołdawii i Ukrainy do udziału w wizycie studyjnej w Nowym Sączu. Istotą programu jest zainspirowanie jego uczestników do aktywnego życia i stania się świadomymi obywatelami. Szczególny nacisk położony jest na poznawanie sektora pozarządowego i jego miejsca w społeczeństwie. Podczas spotkania w ratuszu wiceprezydent Jerzy Gwiżdż zaprezentował bogatą historię miasta z uwzględnieniem obecnej sytuacji gospodarczej Nowego Sącza, kontaktów zagranicznych i perspektyw na przyszłość. Młodzi ludzie zadawali również pytania dotyczące atrakcji Nowego Sącza. Interesowały ich również relacje pomiędzy Nowym Sączem a krajami, z których pochodzą.

 

    


Wizyty studyjne w ramach Programu Study Tours to Poland - Wizyty studyjne w Polsce współorganizuje Fundacja TOP. Program stwarza możliwość studentom z Białorusi, Mołdawii, Ukrainy i Federacji Rosyjskiej poznania polskich rówieśników, środowisk akademickich, organizacji obywatelskich oraz brania udziału w wykładach, seminariach i imprezach kulturalnych. Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronach www.studytours.pl.

Projekt  sfinansowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „STP – wizyty Studyjne w Polsce 2013-2014", zrealizowanego przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu i Fundację Borussia”.

 

 

 

Autor: -
Dodano: 2013-04-15 10:02:20