Poniedziałek, 10 maja 2021 r.    Imieniny obchodzą: Izydor, Antonin, Jan


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Prestiżowa nominacja Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu

 

Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu został nominowany do II etapu Programu „Rzetelni w Biznesie” i z dużym prawdopodobieństwem otrzyma Regionalny Certyfikat „RZETELNI W OCHRONIE ZDROWIA”.

"Rzetelni w Ochronie Zdrowia" jest projektem skierowanym do zakładów opieki zdrowotnej oraz firm działających w sektorze medycznym, które na każdym etapie działania kierują się etyką, profesjonalizmem, rzetelnością oraz efektywnością zarządzania. 
Uzyskanie certyfikatu to symbol rzetelności i uczciwości w kontaktach z klientami (pacjentami), kontrahentami oraz interesantami. Umacnia pozycję na rynku i wzbudza zaufanie partnerów. 

"Od kilku lat prężnie rozwijamy nasz szpital, stajemy się bardziej innowacyjni poprzez doskonalenie naszej kadry medycznej, nowe inwestycje w coraz bardziej nowoczesny sprzęt czy modernizację infrastruktury. Bardzo cieszymy się z tej nominacji" – mówi Artur J. Puszko M.D., Dyrektor Naczelny Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu.

Przejście do II etapu świadczy o tym, iż szpital zostaje uznawany przez niezależne instytucje jako organizacja prężnie rozwijająca się, innowacyjna i bardzo dobrze zarządzana.

Wystarczy wspomnieć, iż szpital już posiada wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Perły Medycyny, a w kwestii inwestycji jest również liderem: obecnie trwa jedna z największych inwestycji w Nowym Sączu, budowa oddziału onkologicznego. 
 


 
O SZPITALU

Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu posiada ponad 100-letnią tradycję świadczenia usług medycznych. Obsługiwani są pacjenci z regionu Sądecczyzny, jak również całej Polski w 17 oddziałach szpitalnych i 23 poradniach specjalistycznych.

Historia szpitala rozpoczyna się w roku 1906, kiedy to powstał pierwszy nowoczesny miejski szpital w Nowym Sączu. Powstały wtedy 4 oddziały (chirurgiczny, wewnętrzny, położniczy i zakaźny), a do dyspozycji pacjentów oddano 92 łóżka. 
Od tamtego czasu szpital był regularnie rozbudowywany i modernizowany.

Obecnie w skład szpitala wchodzi aż 17 oddziałów szpitalnych, 23 poradnie specjalistyczne, własna baza diagnostyczna (z nowoczesnym sprzętem medycznym takim jak: wielowarstwowy tomograf komputerowy, mammograf, aparaty rentgenowskie, czy ultrasonograf z efektem Dopplera). 
Na dzień dzisiejszy szpital posiada aż 543 łóżka, to prawie 6 razy więcej niż na początku jego powstania. Średnio w ciągu roku przyjmowanych jest prawie 30 000 pacjentów

INNOWACYJNY SZPITAL

Od kilku lat w szpitalu prowadzony jest proces restrukturyzacji i ciągłej rozbudowie. 
Regularnie pozyskiwane są fundusze z dotacji europejskich na rozwój obiektów i ich funkcjonowania.
Obecnie trwa budowa oddziału onkologicznego (w samodzielnym budynku), który będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Planowane zakończenie inwestycji to koniec 2012 roku, a jego wartość to ponad 50 000 000 złotych.

Szpital posiada certyfikat jakości ISO 9001 : 2000.

Nagrody i wyróżnienia

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Medycznym Perły Medycyny

Od listopada 2011 roku zostało oddane do użytku nowoczesne lądowisko dla helikopterów, które jest położone w samym sąsiedztwie kompleksu szpitalnego. 

Szpital położony jest w pobliżu centrum miasta, przy ul. Młyńskiej. 
Więcej szczegółowych informacji na: www.szpitalnowysacz.pl
 

Autor: -
Dodano: 2012-02-15 11:22:48