Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Mikheil Saakashvili gościem specjalnym VI Forum Ekonomicznego Młodych Liderów

Gościem specjalnym tegorocznego Forum Ekonomicznego Młodych Liderów był Mikheil Saakashvili. Prezydent Gruzji spotkał się dzisiaj z uczestnikami Forum. W imieniu władz miasta, prezydenta powitała w Nowym Sączu wiceprezydent Bożena Jawor.

 


 "Jestem pod wielkim wrażeniem waszego dynamizmu,otwartości i energii jaka tutaj panuje" - powiedział prezydent. W swoim przesłaniu życzył młodym liderom, aby mieli ambicję i realizowali wielkie marzenia. Idźcie do polityki, żeby robić zmiany. Prawdziwe zmiany. Tego wam życzę.

 

 

Dynamizm młodych ludzi oraz podejmowanie ryzyka w życiu zawodowym i społecznym, to droga do sukcesu oraz przemian politycznych,ekonomicznych i kulturowych w Europie – powiedział prezydent Gruzji Mikheil Saakaszwili, gość specjalny VI Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, które odbywa się w Nowym Sączu w dniach 6-10 września.

Nawiązując do idei Forum „tworzymy idee dla przyszłości Europy”Prezydent Mikheil Saakaszwili powiedział, że zmiany jakie zaszły w Gruzji po tzw. „rewolucji róż” są zasługą głównie ludzi młodych, którzy nie bali się realizować swoich wizji, wśród których jest min. taka sytuacja ekonomiczna kraju, która nie będzie zmuszała ich do emigracji zarobkowej. Pytany o swoje marzenia na przyszłość powiedział, że dla Gruzji bardzo ważnym celem jest obecnie pełna integracja ze strukturami NATO oraz Unii Europejskiej.

Saakaszwili odniósł się również do napiętych stosunków politycznych i ekonomicznych z Rosją, wspominając min. embarga na gruzińskie towary nakładane przez Rosję. Paradoksalnie jednak te właśnie embarga pomogły gruzińskiej gospodarce uniezależnić się od importu towarów i rozwinąć rodzimy przemysł – co Jego zdaniem – nie tylko zaspokoiło rynek wewnętrzny ale przyczyniło się do rozwoju eksportu towarów do Rosji i innych krajów sąsiednich.

Podsumowując swoje wystąpienie Prezydent Mikheil Saakaszwili przypomniał pokrótce swoja karierę polityczną zachęcając uczestników Forum do angażowania się w życie polityczne społeczne i kulturowe swoich krajów nie zważając na młody wiek.

 

www.forum-leaders.eu

 

Autor: -
Dodano: 2011-09-07 13:29:46