Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Ponad 200 młodych liderów już w Nowym Sączu!

 

Konferencja prasowa na sądeckim Rynku rozpoczęła wczoraj VI Forum Ekonomiczne Młodych Liderów, którego motyw przewodni brzmi: „Co z Europą?”. Przez kilka kolejnych dni młodzi ludzie dyskutować będą na temat przyszłości Europy, perspektyw gospodarczych, spraw wewnętrznych Unii Europejskiej czy kryzysu w strefie euro.

Wiceprezydent Nowego Sącza Bożena Jawor zachęcała dziennikarzy do sprawozdań z tego, co będzie się działo podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego Młodych Liderów. „Dla władz Nowego Sącza jest to bardzo ważne wydarzenie. Dla mnie to ogromna radość, że tylu młodych ludzi z wielu krajów Europy przyjeżdża do Nowego Sącza, po to, aby radzić o rzeczach bardzo ważnych, o przyszłości swojej i całej Europy” – podkreśliła wiceprezydent.
Dyrektor programowy Forum Michał Wójcik podziękował władzom miasta za wsparcie i pomoc w organizacji przedsięwzięcia. „To właśnie tu, do Nowego Sącza, przyjechało ponad 200 młodych liderów z 34 państw Unii Europejskiej, Bałkanów, Europy Wschodniej oraz Kaukazu. Podczas Forum odbywać się będą dyskusje panelowe, wykłady, uczestnicy wezmą również udział w Forum Ekonomicznym w Krynicy. Nowością w tym roku jest studio otwarte, zlokalizowane na sądeckim Rynku, które będzie transmitowało rozmowy i debaty z uczestnikami bezpośrednio do telewizji internetowej. Jest również Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, gdzie będzie się można dowiedzieć nie tylko o Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, ale również o różnych programach skierowanych do młodych biznesmenów. Dodatkowo na płycie Rynku prezentowana jest wystawa, gdzie można przeczytać na temat forum i poznać idee młodych liderów, którzy przyjechali do Nowego Sącza” – mówił Michał Wójcik.

 


„Jedną z osi tegorocznego programu jest współpraca polsko-niemiecka. Przykładem tego jest nasza ekipa telewizyjna, a także panele dyskusyjne. Chcemy pokazać młodym ludziom wyniki i doświadczenia płynące z dotychczasowej współpracy, jako dobry przykład, z którego można się wiele nauczyć" – Malte Koppe, który współpracuje z organizatorami Forum już od kilku lat.
Forum daje również możliwość spotkania i dyskusji z wybitnymi politykami, ekonomistami, szefami państw, rządów i międzynarodowych korporacji. Jest to również dobra okazja do nawiązania międzynarodowych kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń. „Najważniejszym gościem Forum Ekonomicznego Młodych Liderów będzie Mikheil Saakashvili, prezydent Gruzji, który wygłosi przesłanie do młodych liderów” – podkreślił dyrektor programowy Forum.

 

Autor: -
Źródło: Biuro Prasowe
Dodano: 2011-09-07 09:48:05