Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Rekordowa kwota za sprzedaż działki u zbiegu ulic Lwowskiej i Krańcowej

Dzisiaj 26 sierpnia 2011 r. prezydent Ryszard Nowak oraz prezes spółki CD Locum Stanisław Kosoń podpisali akt notarialny przenoszący własność nieruchomości przy zbiegu ulic Lwowskiej i Krańcowej. Na konto Urzędu Miasta za 88-arową działkę wpłynęła już kwota 36 670 tys. złotych. Prezydent Ryszard Nowak nie ukrywał, że jest to ważne i bardzo satysfakcjonujące wydarzenie. „Muszę przyznać, że negocjacje były długotrwałe, ale przyniosły efekt. Pojawiały się różne informacje, wprowadzające w błąd np. sugerując spłaty w ratach. Te informacje nie były prawdziwe. Tak jak ustaliliśmy wcześniej, pełna kwota 36 670 tys. zł została wpłacona i to cztery miesiące przed terminem. Dlatego dziękuję prezesowi za pracę i życzę sukcesów spółce oraz wierzę, że inwestycja służyć będzie Sądecczyźnie” - powiedział prezydent Ryszard Nowak.

 

 

Prezes CD Locum Stanisław Kosoń potwierdził, że zawarta została umowa przenosząca własność działki i czynność ta była niezbędna do realizacji inwestycji pn. „Trzy korony”. „Staliśmy się właścicielem gruntu a inwestycja jest w trakcie realizacji i ma być ukończona, jeśli nie będzie niespodzianek pogodowych, w IV kwartale 2012 roku. Będzie to obiekt czterokondygnacyjny, dwie kondygnacje to parking podziemny. Powierzchnia najmu to 36 tys. m2, a łączna powierzchnia obiektu to 80 tys. m2.

Działalność prowadzić tam będą znane światowe firmy, których jeszcze nie ma w Nowym Sączu. Powstanie kino, które mieścić się będzie w pięciu salach. Powierzchnię handlową zajmą marki takich międzynarodowych firm jak: Zara, Bershka, Stradivarius, Pull & Bear z koncernu odzieżowego Inditex Group oraz sklepy sieci C&A i H&M oraz inne marki, które w Nowym Sączu obecnie nie występują” - poinformował Stanisław Kosoń.

Na zakończenie prezes CD Locum podziękował prezydentowi za czas, który był związany z negocjacjami oraz  urzędnikom  za wyrozumiałość i rzetelne wywiązywanie się z obowiązków. „Chcę zapewnić, że powstające centrum handlowe, będzie mieć charakter regionalny. W obiekcie znajdzie pracę około 1000 osób. Koszt inwestycji to około 300 mln złotych” - dodał prezes Stanisław Kosoń.

 

Warto dodać, że wszystkie koszty związane z budową wjazdów i ciągów pieszych wokół galerii oraz przebudowa ulic znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji leży po stronie inwestora.

 

Spotkanie zakończyła jeszcze jedna dobra wiadomość. Spółka na rzecz Sądeckiego Hospicjum przekazała dodatkowo czek na 25 tysięcy złotych. Odebrał go Mieczysław Kaczwiński, który podziękował za ten piękny gest i życzył sukcesów firmie.

 

 

Sprostowanie - 28.10.2013 r.

Zgodnie z zapisem w akcie notarialnym z dnia 26.08.2011 r.:

„Prezydent Miasta Nowego Sącza zobowiązał się do ujęcia w projekcie budżetu na 2012 r. planowanych wydatków na realizację rozwiązania komunikacyjnego u zbiegu ulic Lwowskiej i Krańcowej oraz ulicy Modrzejewskiej, w przypadku przyjęcia przez Radę Miasta Nowego Sącza tego zadania w budżecie – zobowiązał się to zadanie wykonać.

- … natomiast strona kupująca zobowiązuje się do wybudowania swoim kosztem zjazdów /wjazdów/ do Galerii Handlowo-Usługowo-Rozrywkowej „Trzy Korony” w Nowym Sączu oraz przebudowy ciągów pieszych /chodników/ od strony ulic Lwowskiej, Krańcowej i Modrzejewskiej przylegających do nieruchomości, na których postawiony zostanie obiekt Galerii Handlowo-Usługowo-Rozrywkowej „Trzy Korony” w Nowym Sączu.”

Za nieścisłości w powyższym tekście przepraszamy.

 

Biuro Prasowe

 
 

Autor: -
Dodano: 2011-08-26 14:52:37