Niedziela, 22 maja 2022 r.    Imieniny obchodzą: Helena, Wiesława, Roma


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Uczestnicy Projektu „Rozwiń skrzydła po sądecku” na tegorocznym Forum Ekonomicznym

W dniach 7-11 września 2010r. w Nowym Sączu odbyło się V Forum Ekonomiczne Młodych Liderów, w którym uczestniczyli przedstawiciele świata polityki i biznesu oraz ponad 200 młodych liderów z 31 krajów. Ogólną ideą Forum jest zorganizowanie miejsca spotkań dla młodzieży z Unii Europejskiej, Europy Wschodniej i Kaukazu. Dyskusje tegorocznego Forum oscylowały wokół tematu przewodniego, a mianowicie „Europa – kontynent innowacji, czy regresu?”.

W tegorocznych obradach Forum brała udział blisko 10 osobowa grupa uczestników Projektu „Rozwiń skrzydła po sądecku”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

 

 

Wyłoniona młodzież uczestniczyła w ramach naszego projektu m.in. w warsztatach fotografowania
i wideofilmowania, podczas których każdy uczestnik  miał możliwość nabycia wiedzy z podstaw fotografii, posługiwania aparatem cyfrowym oraz zapoznania z możliwościami cyfrowej obróbki zdjęć za pomocą specjalistycznych programów. Zdobyte umiejętności młodzież miała okazje zaprezentować podczas Forum. Uczestnicy projektu fotografowali najciekawsze wydarzenia zarówno na warsztatach „Młodzież w działaniu”, jak i podczas sesji plenarnych oraz paneli dyskusyjnych odbywających się w ramach Forum Ekonomicznego Młodych Liderów.

 
W przeddzień Forum najbardziej aktywni uczestnicy Projektu „Rozwiń skrzydła po sądecku” z udziałem Pełnomocnika Prezydenta ds. Społecznych Pani Marty Mordarskiej uczestniczyli w warsztatach Fundacji „Młodzież w działaniu”, podczas których wypracowano założenia pod kolejne projekty w obszarze wymiany międzynarodowej.
 
Młodzi Liderzy brali udział również w obradach XX Forum Ekonomicznego w Krynicy, na które przybyli przedstawiciele naszych władz, państw Unii Europejskiej i Europy Wschodniej. Młodzież miała okazję spotkać się również z osobistościami świata biznesu, przedstawicielami organizacji pozarządowych, społecznych i gospodarczych.
 
Dzięki udziale w Forum uczestnicy projektu „Rozwiń skrzydła po sądecku”, chętniej zaangażują się w działania na rzecz społeczności lokalnej, rozwijają skrzydła!
 
 
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Autor: -
Dodano: 2010-09-23 12:16:14