Niedziela, 22 maja 2022 r.    Imieniny obchodzą: Helena, Wiesława, Roma


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Polonijni dziennikarze w Nowym Sączu

 

120 dziennikarzy z ponad 30 krajów świata, którzy uczestniczą w XVIII Światowym Forum Mediów Polonijnych odwiedziło Nowy Sącz. Forum jest największym przedsięwzięciem w dziedzinie mediów, adresowanym do dziennikarzy i wydawców mediów. Ostatni raz dziennikarze polonijni odwiedzili Nowy Sącz dwa lata temu. Ich życzeniem było ponownie odwiedzić nasze miasto. Prezydent Ryszard Nowak nie ukrywał zadowolenia z kolejnej wizyty dziennikarzy w Nowym Sączu.

To olbrzymia promocja dla miasta, są to bardzo ważne i ciekawe spotkania. To wymiana informacji, odkrywanie polskości, piękna poszczególnych regionów, tradycji i budowanie więzi społecznych. To bardzo ważne wizyty, których efektem są liczne publikacje dotyczące naszego miasta w kilkunastu polonijnych środkach masowego przekazu” - mówił prezydent.

Podczas konferencji prasowej dziennikarze pytali o genezę nowego marketingowego logo Nowego Sącza, o powody, dla których warto odwiedzić Sądecczyznę, o kontakty miasta z sądeczanami, którzy mieszkają poza granicami kraju. Ponadto dziennikarze interesowali się bardzo możliwością uczestnictwa w Forum Młodych Liderów, które odbywa się w Nowym Sączu. Po południu odbyli wizytę w Miasteczku Galicyjskim.

 Źródło: Radio eska

 

 

 

Autor: -
Źródło: Biuro Prasowe
Dodano: 2010-09-10 11:50:16