Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Prezydent Ryszard Nowak na inauguracji V Forum Ekonomicznego Młodych Liderów

 

W Nowym Sączu rozpoczęło się jubileuszowe V Forum Ekonomiczne Młodych Liderów. W spotkaniu udział bierze 250 uczestników z 31 państw. Oficjalnego otwarcia forum dokonali Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak oraz wicemarszałek Leszek Zegzda. 
„Goszczenie młodych ludzi - liderów jest dla miasta promocją. Jest to młodzież ponadprzeciętnie aktywna, która już ma swoje określone zainteresowania, wizje na przyszłość. Ci młodzi ludzie wiedzą jaki jest ich cel w życiu i ścieżka dojścia do tego celu. Mam nadzieję, że wyrosną z nich prawdziwi liderzy, premierzy, ministrowie. Mają oni okazję spotkać się tutaj ze znaczącymi osobistościami życia politycznego wielu krajów Europy, nabierają dużego doświadczenia. Jest to dla nich duże wydarzenie. Wiem, że w Nowym Sączu czują się dobrze, z roku na rok ta współpraca, te spotkania są coraz lepsze. Bardzo sobie to cienię. Mimo, że są to młodzi ludzie, to należy do nich podchodzić w sposób poważny i wspierać tego typu przedsięwzięcia i inicjatywy – mówił prezydent Ryszard Nowak. Warto wsłuchiwać się w propozycje i opinie, które przedstawiają młodzi ludzie. Jest to pokolenie, które nas w niedługim czasie zastąpi" – dodał prezydent.  
Tomasz Bratek, dyrektor Narodowej Agencji Programu „Młodzież w działaniu” oraz Michał Wójcik, dyrektor programowy Forum Młodych Liderów, przedstawiciel Europejskiego Domu Spotkań – Fundacja Nowy Staw, które jest współorganizatorem imprezy, podziękowali prezydentowi za gościnę oraz pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. 
„Młodzi ludzie mają okazję spotkać się tu ze znakomitymi osobami, zawrzeć znajomości, które owocują później przedsięwzięciami ponadlokalnymi, o charakterze globalnym” – podkreślali organizatorzy.
Sądeckie forum rozpoczęło się szkoleniem z programu „Młodzież w Działaniu” dla uczestników projektu “Rozwiń Skrzydła po Sądecku” przeprowadzonym przez pracowników Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Na zakończenie pierwszego dnia wszyscy uczestnicy wzięli udział w Wieczorze Międzykulturowym, gdzie na stoiskach narodowych zaprezentowano poszczególne kraje. Znakomicie na tym tle wypadła prezentacja Polski. Ekspozycji towarzyszyła prezentacja multimedialna. Nie brakowało też regionalnych potraw kulinarnych, przekąsek i innych smakołyków. Warto dodać, że wieczór uświetniły występy regionalnego zespołu “Sądeczoki”, który w tym miesiącu obchodzi jubileusz 30-lecia istnienia. Forum Młodych Liderów potrwa do 10 września, w programie są także trzy wyjazdy na sesje plenarne w Krynicy.
  

Autor: -
Dodano: 2010-09-08 08:38:59