Niedziela, 22 maja 2022 r.    Imieniny obchodzą: Helena, Wiesława, Roma


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

V Forum Ekonomiczne Młodych Liderów i XX Forum Ekonomiczne

Prezydent Ryszard Nowak spotka się z uczestnikami rozpoczynającego się już jutro V Forum Młodych Liderów. Prezydent weźmie udział w uroczystej inauguracji FML, która odbędzie się w MCK Sokół, 7 września o godz. 16.00.

W tym roku do Nowego Sącza przyjedzie ponad 200 młodych liderów z 31 państw Unii Europejskiej, Europy Wschodniej i Kaukazu oraz kilkadziesiąt ważnych osobistości świata polityki i biznesu W Nowym Sączu  rozmawiać będą o przyszłości kontynentu podczas Forum Ekonomicznego Młodych Liderów.

Tematem tegorocznego spotkania będzie „Europa – kontynent innowacji, czy regresu?”. Ideą Forum jest tworzenie miejsca spotkań dla młodych ludzi z Unii Europejskiej, Europy Wschodniej, Bałkanów oraz Kaukazu. Uczestnicy Forum wezmą udział w panelach dyskusyjnych, warsztatach, wieczorach biznesowym. Młodzi Liderzy będą uczestniczyć również w obradach XX Forum Ekonomicznego w Krynicy, które rozpocznie się 8 września.

 

XX  Forum Ekonomiczne to  najbardziej prestiżowe tego typu wydarzenie w naszej części Europy. Jak zapewnia Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum, w tym roku do Krynicy przyjedzie niemal 2000 gości. Deklaracje przyjazdu do Krynicy złożył Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, który ma uczestniczyć w sesji plenarnej otwierającej Forum. Wśród gości, którzy zapowiedzieli swój udział w Forum będą m.in.: Jerzy Buzek - Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Maroš Šefčovič - Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Komisarz ds. stosunków międzyinstytucjonalnych i administracji, Janusz Lewandowski - Komisarz Unii Europejskiej ds. programowania finansowego i budżetu, Tomas de Maiziere - Minister Spraw Wewnętrznych Niemiec, Aho Esko, Wiceprezes , Nokia Corporation z Finlandii,  Juergen Fitschen - Członek Komitetu Zarządzającego, Deutsche Bank AG, Niemcy, Peter Tils - Dyrektor Generalny na Europę Środkową i Wschodnią, Deutsche Bank AG, Niemcy i Marc Coroler - Wiceprezes na Europę Centralną, Schneider Electric, Francja.
Tak jak co roku w programie Forum znajdzie się w sumie ponad 100 debat, które zostaną podzielone na 10 bloków tematycznych, których warto wymienić dwie nowe: "Innowacje i zrównoważony rozwój"  oraz "Ochrona Zdrowia".

 

Autor: -
Dodano: 2010-09-06 13:58:58