Piątek, 23 lipca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Brygida, Apolinary, Bogna


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Ścieżki rowerowe - dzisiaj i jutro – konferencja prasowa

W sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła się konferencja prasowa dotycząca rozbudowy sieci ścieżek rowerowych w Nowym Sączu. Obecnie długość tras rowerowych w mieście wynosi 33.5 km. Docelowo ich długość ma wynosić 80 km.

Prezydent Ludomir Handzel wraz z Wojciechem Molendowiczem – prezesem Sądeckiego Towarzystwa Cyklistów oraz Grzegorzem Mirkiem – GM City Design.

- To efekt ponad rocznej pracy i konsultacji ze środowiskiem cyklistów i drogowców. To model, do którego chcemy zmierzać. Oczywiście tempo rozbudowy ścieżek rowerowych jest uzależnione od środków finansowych. Chcemy wspierać idee jazdy na rowerze i zachęcać do rekreacji na rowerze – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

Prezydent Ludomir Handzel

W konferencji prasowej wziął także udział prezes Sądeckiego Towarzystwa Cyklistów Wojciech Molendowicz, który podkreślił konieczność budowy nowych tras rowerowych w Nowym Sączu.

Grzegorz Mirek z GM City Designprzedstawił koncepcję rozbudowy sieci ścieżek rowerowych. Mieszkańcy mogą przesyłać do końca sierpnia br. uwagi do zaproponowanego projektu na adres e-mail: sciezkirowerowe@nowysacz.pl.

Link do koncepcji.

Link do mapy. 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2021-06-23 16:02:17