Piątek, 23 lipca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Brygida, Apolinary, Bogna


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Bezpieczne Wakacje 2021

W sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła się konferencja prasowa, podczas której został przedstawiony harmonogram tegorocznej edycji „Bezpiecznych Wakacji”. W tym roku zajęcia będą się odbywać Zespole Świetlic Środowiskowych, Świetlicach osiedlowych, Pałacu Młodzieży, Miejskim Ośrodku Kultury, Sądeckiej Bibliotece Publicznej - oddział dla dzieci i Nowosądeckiej Małej Galerii. W akcje włączył się również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i po raz pierwszy Małopolskie Centrum Kultury Sokół. Zebranych gości przywitała zastępca prezydenta Magdalena Majka.

Konferencja prasowa dotycząca Bezpiecznych Wakacji


- Już za chwile rozpoczynamy akcję Bezpieczne Wakacje. To bardzo radosna informacja dla dzieci i młodzieży. Zapraszam w najbliższą niedzielę do Parku Strzeleckiego na inaugurację Bezpiecznych Wakacji – mówiła zastępca prezydenta Magdalena Majka.

[POBIERZ ZDJĘCIA]

Program Bezpiecznych Wakacji

Plakat - Bezpieczne wakacje


Akcję Bezpieczne Wakacje rozpoczynamy piknikiem rodzinnym w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu,27.06 2021 r. START: godzina 15.00.


W programie: gry, zabawy, animacje dla najmłodszych i całych rodzin przygotowane przez wolontariuszy stowarzyszenia Sursum Corda, dmuchane zjeżdżalnie, pokazy ratownictwa wodnego, bańki mydlane, szczudlarze i postaci z bajek, słodki poczęstunek, oraz koncerty w Amfiteatrze:

 

  • 16.00 koncert Zespołu Atrament,
  • 17.00 Koncert Ewa Novel,
  • 18.00 Koncert gwiazdy wieczoru JULA i FILIP LATO.

Około godziny 18.00, przed występem gwiazdy wieczoru , zaplanowane jest wspólne, krótkie wystąpienie Prezydenta Miasta oraz Komendanta Miejskiego Policji, na scenie w Amfiteatrze. Bilety na koncert do nabycia w kasie MOSiR lub na stronie bilety.mosir-ns.pl w cenie 1 zł z Kartą Nowosądeczanina, 10 zł bez Karty.


Od poniedziałku 28.06 do końca wakacji planujemy zajęcia rekreacyjne, sportowe, artystyczne, warsztatowe w następujących placówkach:

 

  •  Zespół Świetlic Środowiskowych (zobacz harmonogram) - tel. do zapisów18 44 10 111 e- mail: sekretariat.zss@nowysacz.pl
  •  Świetlice osiedlowe (zobacz harmonogram) - zapisy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00 pod numerem telefonu 505 680 607 na poszczególne turnusy
  •  Pałac Młodzieży (zobacz harmonogram) - tel. do zapisów tel. 18 442 26 49, wewnętrzny 21
  •  Miejski Ośrodek Kultury (zobacz harmonogram) - tel. do zapisów 500 23 11 23, mail: biuro@mok.nowysacz.pl
  •  Sądecka Biblioteka Publiczna oddział dla dzieci (zobacz harmonogram) - promocja@sbp.nowysacz.pl; tel.18 443-87-52 wewn. 29 lub na miejscu w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, ul. Lwowska 21
  •  Nowosądecka Mała Galeria (zobacz harmonogram) - tel. do zapisów 500 80 33 80, mail: biuro@nmg.nowysacz.pl


Dzieci uczestniczące w turnusach wakacyjnych w świetlicach środowiskowych i świetlicach osiedlowych wezmą udział m.in. w zajęciach na krytej pływalni, basenie odkrytym nad Łubinką, seansach filmowych w kinie Helios oraz spektaklach teatralnych w MOK.


Do akcji Bezpieczne Wakacje włącza się również KS Halny z ofertą sportowych zajęć warsztatowych oraz Stowarzyszenie Lachy z ofertą warsztatów folklorystycznych
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla najmłodszych niespodziankę.

Co tydzień rozdawać będzie 30 dwuosobowych zaproszeń na Interaktywny Plac Zabaw Wodnych oraz dmuchany plac zabaw. Zaproszenia do odbioru w każdy poniedziałek w kasie pływalni (do wyczerpania limitu).

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2021-06-22 11:35:39