Sobota, 24 lipca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Borys


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

PROMOCJA AUTORÓW SĄDECKICH W BIBLIOTECE

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie promujące twórczość sądeckich autorów.

PLAKAT

Wśród nich są:

  • Adam Kozaczka „Pasiak i Toga”. Zbiór felietonów pisanych po 1945 roku;
  • Bożena Dudek-Olszewska i jej tomik poezji „Zatrzymać na zawsze”;
  • Bartłomiej Celewicz „Z pamiętników Marii Matyldy Zielińskiej”.

Spotkanie poprowadzi Anna Totoń, a jego gośćmi specjalnymi będą: Anna Kozaczka, Bożena Dudek-Olszewska oraz rodzina Celewiczów.


Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca br. o godzinie 17:00 w czytelni Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 11. Wstęp wolny.


Ze względu na sytuację pandemiczną uczestnictwo w wydarzeniu tylko za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które można odebrać w siedzibie głównej Sądeckiej Biblioteki Publicznej (ul. Franciszkańska 11) lub zarezerwować ( tel. 18 443-87-52 lub 443-83-02 wew. 29, e-mail: promocja@sbp.nowysacz.pl).

____________


O autorach:


ADAM TADEUSZ KOZACZKA - urodził się 10 stycznia 1908 roku w Krakowie. W 1926 roku ukończył Państwowe I Gimnazjum im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Po maturze studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, uzyskując tytuł doktora. Po powrocie do Nowego Sącza rozpoczął pracę zawodową jako adwokat w kancelarii mecenasa Feliksa Borowczyka. Wielką pasją dra Adama Kozaczki była turystyka górska, był aktywnym działaczem przedwojennego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Beskid”. Adam Kozaczka należał do pokolenia, dla którego dramatyczną cezurą była II wojna światowa. Zmarł 23 września 1989 roku w Nowym Sączu i został pochowany na Cmentarzu Komunalnym.


BOŻENA DUDEK–OLSZEWSKA -urodzona w Nowym Sączu. Absolwentka (1981 r.) Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Swe wyuczoneumiejętności wciąż udoskonalała, zwłaszcza w dziedzinie rzeźb, płaskorzeźb, elementów dekoracyjnych mebli, szkicowaniu, malowaniu. Będąc członkiem Klubu Twórców Nieprofesjonalnych Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych (od 2005 r.) i klubu przy „Civitas Christiana”- „Arkady” w Nowym Sączu, mogła brać czynny udział w organizowanych wystawach indywidualnych i zbiorowychw wielu miastach Małopolski.


BARTŁOMIEJ CELEWICZ
– prawnik. Urodził się 29 stycznia 1955 r. Jest absolwentem II Liceum im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu a jednocześnie uczniem Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu I i II stopnia. Ukończył Uniwersytet Jagielloński z tytułem mgr praw. Po odbyciu aplikacji sądowej i radcowskiej oraz zdaniu egzaminów został radcą prawnym. Od roku 1992 został notariuszem i rozpoczął pracę wraz ze swoim ojcem Janem Celewiczem na początku w Starym Sączu a potem samodzielnie od roku 1998 w Nowym Sączu, gdzie pracuje do dzisiaj. Pełni funkcje w samorządzie notarialnym w Radzie Izby Notarialnej w Krakowie.

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2021-06-21 11:40:16