Sobota, 24 lipca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Borys


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Łemkowska poezja i muzyka w bibliotece

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na jutrzejsze spotkanie autorskie z czołowym twórcą literatury łemkowskiej – Petro Murianką, któremu towarzyszyć będzie muzyka łemkowska w wykonaniu Igora Trochanowskiego. 18 czerwca 2021 r. o godz. 17.00 na placu przy budynku głównym Sądeckiej Biblioteki Publicznej (w razie niepogody w czytelni biblioteki) rozpocznie się spotkanie z Petro Murianką (Piotrem Trochanowskim), podczas którego poeta opowie o swojej twórczości i łemkowszczyźnie, która ukształtowała jego poezję.


Ze względu na sytuację pandemiczną uczestnictwo w wydarzeniu tylko za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które można odebrać w siedzibie głównej Sądeckiej Biblioteki Publicznej (ul. Franciszkańska 11) lub zarezerwować ( tel. 18 443-87-52 lub 443-83-02 wew. 29, e-mail: promocja@sbp.nowysacz.pl).


Wieczór poetycki organizowany jest w ramach projektu „Sądeckie Dni Literatury” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Jest to już druga edycja literackiego święta w mieście, podczas której gościć będziemy poetów: Jacka Podsiadło, Adama Ziemianina i Wojciecha Bonowicza oraz promować twórczość Adama Buszka i Janusza Szota - poetów wywodzących się z regionu.

W przedszkolach i szkole podstawowej odbędą się warsztaty poetyckie z poetką Stanisławą Widomską, uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz szkół średnich zaproszeni zostaną na warsztaty recytatorskie z Jakubem Domoradzkim a seniorzy wezmą udział w warsztatach poetycko-muzycznych z poetami regionu. Powstanie działająca przy bibliotece strona internetowa, poświęcona poetyckim debiutom a w odpowiedni nastrój wakacyjny wprowadzi sądeczan koncert poetycki zespołu „U Studni”. Już w najbliższym czasie mieszkańcy miasta zaskakiwani będą niecodziennymi formami promocji poezji w przestrzeni miasta i zapraszani bezpośrednio do udziału w poszczególnych spotkaniach.

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza do odwiedzania swojej strony internetowej – www.sbp.nowysacz.pl, gdzie na bieżąco pojawiać się będą informacje o wydarzeniach z projektu Sądeckie Dni Literatury.

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2021-06-18 13:55:47