Poniedziałek, 10 maja 2021 r.    Imieniny obchodzą: Izydor, Antonin, Jan


Kategoria: Inwestycje

Park Strzelecki oficjalnie otwarty!

Prezydent Ludomir Handzel wraz z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Witoldem Kozłowskim i zaproszonymi gośćmi otworzył zrewitalizowany Park Strzelecki. To miejsce zmieniło się nie do poznania. W ramach przeprowadzonych prac powstał amfiteatr, który pomieści aż 3070 osób. Wykonano również plac zabaw, pawilon parkowy, pętle gimnastyczną, fontannę oraz nasadzono nowe drzewa i krzewy. Udało się także wybudować boisko wielofunkcyjne, a w planach jest również budowa czytelni.

- Witam wszystkim zaproszonych gości – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Zapraszam mieszkańców Nowego Sącza na spacery i imprezy, które mam nadzieje będą się w tym miejscu odbywały.

Prezydent Ludomir Handzel wraz z Marszałkiem Województwa Małopolskiego i prezesem firmy Erbet Tomaszem Ćwikowskim przecina wstęgę i otwiera zrewitalizowany Park Strzelecki

- To wielka i historyczna chwila. Mieszkańcy Nowego Sącza przez wiele lat obserwowali niszczejący Park Strzelecki. Bardzo się cieszę, że mogliśmy wykonać tę inwestycję. Będzie to miejsce dla każdego, kto chce odpocząć. Dziękuję panu prezydentowi za dotychczasową współpracę przy doprowadzaniu do finału tej inwestycji. Dziękuję też wykonawcy obiektu – powiedział marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Podczas otwarcia prezydent zapowiedział również organizację w nowym amfiteatrze Festiwalu Piękna – Miss Polski, Miss Supranational, Mister Supranational, w dniach 20,21,22 sierpnia 2021 roku. Na scenie w nowym amfiteatrze został podpisany list intencyjny dotyczącego współpracy przy organizacji wydarzenia.

Prezydent Ludomir Handzel i Gerhard Parzutka von Lipiński podpisują list intencyjny dotyczący organizacji w Parku Strzeleckim Festiwalu Piękna – Miss Polski, Miss Supranational, Mister Supranational.

[POBIERZ ZDJĘCIA]

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2021-04-30 17:26:23