BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Warsztaty pisania dzienników i wspomnień 50+

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza sądeczan do udziału w warsztatach z Marcinem Wilkiem,  znanym dziennikarzem, publicystą i pisarzem. Autor poczytnych książek (m. in. biograficznych: „Kwiatkowska. Żarty się skończyły”, „Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia”) zapozna uczestników warsztatów z tajnikami pisania dzieł wspomnieniowych, odpowiadając na pytania i rozwiewając wątpliwości dotyczące pisania dzienników i pamiętników.
 
 
Spotkania on-line odbywać się będą na żywo przy użyciu aplikacji do wideokonferencji Zoom. Warsztaty odbędą się z udziałem tłumacza migowego, dlatego organizator zaprasza do udziału również osoby głuche i słabosłyszące. 
 
Pierwsze spotkanie warsztatowe odbędzie się 22 września br. o godz. 11.00, następne 5 listopada br. o godz. 11.00. Czas pomiędzy przeznaczony jest na pracę indywidualną oraz konsultacje z prowadzącym w sprawie krótkich form wspomnieniowych autorstwa uczestników warsztatów. Powstałe  prace stworzą antologię dzieł pod redakcją Marcina Wilka. 
 
Organizator zaprasza wszystkich zainteresowanych pisaniem i tematyką wspomnieniową do wzięcia udziału w kreatywnych i twórczych spotkaniach warsztatowych. Uczestnicy otrzymają kod dostępu do pokoju szkoleniowego. Zapisy: promocja@sbp.nowysacz.pl, (18) 443-87-52 lub (18) 443-83-02, wew. 29. Ilość miejsc ograniczona. 
 
Warsztaty prowadzone przez Marcina Wilka odbywają się w ramach zadania „Sądeckie Dni Literatury”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.  
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-09-18 10:21:53