Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” - zapowiedź

XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” odbędzie się w dniach 17 – 20 września. Szczegółowy program Festiwalu przedstawiła podczas konferencji prasowej zastępca prezydenta Magdalena Majka.  Finał festiwalu odbędzie się w niedzielę (20 września) o godzinie 16:00, na płycie nowosądeckiego Rynku.

- Będzie to pierwsze większe wydarzenie w Nowym Sączu po wyjściu z czerwonej strefy – mówiła zastępca prezydenta Magdalena Majka. – Podjęliśmy decyzję, że planowany od wielu tygodni Festiwal Piosenki Dziecięcej Skowroneczek odbędzie się z większym rozmachem na płycie sądeckiego Rynku. 

- Bardzo się cieszę, że przez kilka dni Nowy Sącz stanie się stolicą pięknego śpiewu. Przesłuchania rozpoczną się 17 września o godzinie 10:00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Weźmie w nich udział ponad 50 dzieci z całej Polski i Nowego Sącza – powiedziała dyrektor Pałacu Młodzieży Milenia Małecka-Rogal.

Osoby, które potwierdziły uczestnictwo w festiwalu zapraszamy na przesłuchania w dniu 17 września (czwartek). W dniach 18-19 września odbędą się spotkania warsztatowe oraz nagranie płyty pofestiwalowej, natomiast 20 września odbędzie się koncert finałowy.

- Mimo tej trudnej sytuacji mam nadzieję, że podczas tego festiwalu będziemy budować więzi przyjaźni. Chcę podkreślić, że jak co roku dzieci będzie oceniało wyśmienite jury. Po zakończeniu festiwalu zostanie nagrany teledysk do specjalnie przygotowanej piosenki – mówił ks. Andrzej Mulka. 

Wydarzenie swoim patronatem objął prezydent Ludomir
 Handzel.


Szczegółowy program Festiwalu

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-09-15 14:33:20