Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

31 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków — za nami.

31 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków rozpoczął się 9 września etapem z Niska do Sędziszowa Małopolskiego, a w czwartek peleton wyruszył z Krosna do Nowego Sącza.


Ponieważ tradycją stało się organizowanie Mini Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” dla dzieci w miastach na trasie Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków to taki też został zorganizowany w naszym mieście. W czwartek (10 września) przed południem przy ul. Nadbrzeżnej rywalizowali również najmłodsi Nowosądeczanie.

Wyścig rozpoczął prezydent Ludomir Handzel, życząc młodym kolarzom powodzenia. Na koniec każdy z uczestników otrzymał dyplom potwierdzający uczestnictwo w imprezie. Trójka najlepszych w każdej kategorii dziewcząt i chłopców otrzymali nagrody rzeczowe.


 Wyścig kolarski wpisuje się w obchody 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność". Tradycyjnie rozgrywany jest na przełomie czerwca i lipca. Z powodu epidemii został przeniesiony na wrzesień.

W środę (9 września) rozegrano pierwszy etap – z Niska do Sędziszowa. Wygrał go kolarz z Izraela – Itamar Einhorn z grupy Israel Cycling Academy. Na finiszu wyprzedził belgijskich kolarzy Lotto Soudal: Arne Marita i Jarne Van De Paara. A kolejne miejsca zajęli Polacy: Alan Banaszek z grupy Mazowsze Serce Polski, Sylwester Janiszewski z Voster ATS Team i Stanisław Aniołkowski z CCC Developmet. 

 

 

 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

                      

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-09-11 14:33:53