BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Wakacyjna niespodzianka w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego przygotowała dla swoich Czytelników – zarówno tych mniejszych, jak i dorosłych wakacyjną niespodziankę, dostępną w sieci. 

 

 

W ramach spotkań „Wakacje z biblioteką” swoją najnowszą książkę pt. „Aniołowo” promuje znana sądecka autorka książek dla najmłodszych – Urszula Gawron. 

Urszula Gawron, od lat związana z Nowym Sączem jest artystką grafikiem i ukończyła Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Ma na swoim koncie 24 wystawy indywidualne i zbiorowe. Uczestniczyła w bardzo wielu konkursach, jest laureatką wielu nagród i współautorką witraży w kościele o. Jezuitów pod wezwaniem Ducha Świętego w Nowym Sączu. Jest również autorką bajek dla dzieci, m.in. znanych i lubianych przez Małych Czytelników książek z cyklu „Życie jest piękne”, w których opisuje przygody sympatycznych kotów. Promocje wszystkich części cyklu „Życie jest piękne” odbyły się w Sądeckiej Bibliotece Publicznej i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród Czytelników. 

 

Najnowsza książka Urszuli Gawron zatytułowana „Aniołowo” jest zbiorem różnych wierszyków, dedykowanych dzieciom. Bohaterami wierszy są – jak sam tytuł wskazuje – anioły, o nietypowych imionach, nawiązujących do dni tygodnia. Warto wspomnieć, iż wszystkie książki ilustrowane są jej autorskimi grafikami. Nie inaczej jest także w przypadku książki „Aniołowo”.


Spotkanie z Urszulą Gawron poprowadziła Katarzyna Tokarczyk. 

Nagranie można obejrzeć na bibliotecznym kanale Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=Y714q1Y1EHw

To nie koniec niespodzianek dla najmłodszych! Sądecka Biblioteka Publiczna wraz z Urszulą Gawron zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych

do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „W Aniołowie”, który towarzyszy promocji najnowszej książki autorki. 

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać pracę plastyczną dowolną techniką i w dowolnym formacie przedstawiającą anioła lub scenę, w której będzie obecna postać anioła.

Pracę konkursową wraz podpisanym załącznikiem (zgłoszenie konkursowe) należy:

a) zeskanować/sfotografować i wysłać na adres e-mail: promocja@sbp.nowysacz.pl

b) przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do siedziby Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego, ul. Franciszkańska 11, 33-300 Nowy Sącz.

 

TERMIN NADSYŁANIA PRAC: 31.08.2020

 

Informacje szczegółowe oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej biblioteki w zakładce Konkursy.  

https://sbp.nowysacz.pl/konkurs-plastyczny-w-aniolowie.html

 

Zachęcamy do udziału. 

 

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-08-18 14:38:10