BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Letnia ofensywa inwestycyjna w Nowym Sączu, wyniki testów na Covid19 i kolejne zniżki na parkingi – briefing prasowy Prezydenta

W sali reprezentacyjnej Ratusza odbył się briefing prasowy, podczas którego prezydent Ludomir Handzel poinformował o wstępnych wynikach przeprowadzonych testów na obecność koronawirusa w nowosądeckich zakładach pracy. Prezydent przedstawił także plan inwestycji do zrealizowania w najbliższym czasie . Nie zabrakło też dobrych informacji dla posiadaczy Karty Nowosądeczanina o zniżkach na kolejnych parkingach w mieście.  

- Mam dzisiaj same dobre informacje. Pomimo tego, że dopisaliśmy dziś do statystyki kolejnych 55 osób, które mają wynik dodatni na obecność koronawirusa, to dobra informacja jest taka, że te 5 tysięcy testów przeprowadzone w dużych zakładach pracy dało około 1 procent wyników pozytywnych. Chcę podkreślić, że są to informacje nieoficjalne, jednak skala prowadzonych testów pokazuje, że jest to informacja pozytywna. Wystarczy porównać ilość badań przeprowadzanych na początku epidemii do obecnej ilości – powiedział prezydent Ludomir Handzel. 

Letnia ofensywa inwestycyjna w Nowym Sączu

W trakcie briefingu prasowego prezydent Ludomir Handzel przedstawił szczegółowe informacje dotyczące trwających inwestycji oraz tych, które rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Wśród nich są oczywiście remonty dróg, placówek oświatowych, a także przygotowanie się do budowy lodowiska, ścieżek rowerowych i placów zabaw. 

ZOBACZ PREZENTACJĘ


Kolejne zniżki na parkingi dla posiadaczy Karty Nowosądeczanina.

Mieszkańcy, którzy posiadają Kartę Nowosądeczanina mogą parkować przez 90 minut za darmo na dodatkowych parkingach. Programem zostały objęte parkingi przy ulicy Długosza, Grybowskiej, Matejki i Romanowskiego. 

[POBIERZ DŹWIĘK] 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-08-10 16:21:29