BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Nowy Sącz i powiat nowosądecki czerwoną strefą – konferencja prasowa Prezydenta

Dziś (6 sierpnia) w sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Ludomir Handzel poinformował o aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie Miasta Nowego Sącza. Prezydent odniósł się także do wprowadzenia dodatkowych obostrzeń na terenie Miasta i Powiatu. 

 

 

- Niestety dzisiejsze informacje, które otrzymaliśmy z Warszawy, wskazują na to, że te wszystkie wydarzenia kulturalne od soboty zostaną odwołane lub zawieszone. Mam nadzieję, że zostaną tylko  przesunięte na późniejszy czas, ale na dzień dzisiejszy oczywiście muszę Państwa poinformować, że Nowy Sącz tak jak i Powiat Nowosądecki znalazł się w tak zwanej strefie czerwonej. Jesteśmy na krótkiej liście powiatów oznaczonych kolorem czerwonym, co powoduje, że mamy największe obostrzenia – powiedział Prezydent Ludomir Handzel

 

 

Początkowo konferencja miała dotyczyć programu kulturalnego Nowego Sącza, który został zaplanowany na cały sierpień. Program był dostosowany zarówno dla młodych, jak i dla seniorów. Znalazł się w nim między innymi: XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK 2020, wiele koncertów, Teatr KTO "Peregrinus" , zajęcia interdyscyplinarne dla dzieci zainspirowane książkami, przedstawienia kukiełkowe dla dzieci - Teatr Bajka, jubileuszowy wernisaż grafiki Józefa Pogwizda i inne. Niestety ze względu na aktualne informacje dotyczące wirusa COVID-19 od soboty 8 sierpnia wszystkie wydarzenia kulturalne zaplanowane w Nowym Sączu zostają odwołane.

 

 

Na Konferencji została również przez Prezydenta Nowego Sącza podana aktualna sytuacja epidemiczna ta terenie miasta i powiatu.

- 175 osób chorych w Nowym Sączu

- 621 osób chorych w powiecie Nowosądeckim

- 6 zgonów (3 w mieście/ 3 w powiecie)

Na chwilę obecną obostrzenia mówią o zakazie organizacji kongresów i targów. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać tylko i wyłącznie bez publiczności. Wprowadzony zostaje całkowity zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych. Działalność gastronomiczna: 1 osoba na 4m2, działalność hotelarska: bez zmian, aqua parki i baseny: bez zmian, handel: bez zmian.

Zakaz funkcjonowania wesołych miasteczek, parków rozrywki, parków rekreacyjnych. Całkowity zakaz funkcjonowania siłowni i kin, sanatoriów, rehabilitacji. Salony kosmetyczne, fryzjerskie będą funkcjonowały w dotychczasowym reżimie sanitarnym.

Zgromadzenia do 150 osób mogą się odbywać przy zachowaniu dystansu społecznego 1,5 metra i zakrywaniu nosa i ust.

Kościoły 1 osoba na 4m2 wewnątrz, 150 osób na zewnątrz.

Ilość osób na Weselach prawdopodobnie ograniczona do 50 osób.

Transport publiczny (MPK) ograniczenie do 50% możliwości miejsc siedzących.

Wrócił także obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. 

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-08-06 16:31:48