BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Przetarg na budowę nowego stadionu Sandecji ogłoszony

W sali reprezentacyjnej Ratusza odbył się briefing prasowy, na którym prezydent Ludomir Handzel wraz z radnym Jakubem Prokopowiczem i Krzysztofem Ziają poinformowali o ogłoszeniu przetargu na projekt i budowę nowego stadionu Sandecji. 

- Termin składania ofert jest dosyć długi, ponieważ jest to duża inwestycja – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Oferty będzie można składać do 11 września do godziny 11:30. Pół godziny później nastąpi otwarcie ofert. 

Dziś zostało przekazane ogłoszenie o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Publikacja ogłoszenia w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej (na stronie TED) nastąpi w ciągu 5 dni. 

Po opublikowaniu ogłoszenia o zamówieniu w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, na stronie internetowej (bip) oraz Platformie Zakupowej Nowosądeckiej Infrastruktury Komunalnej Sp. z o.o. zostanie umieszczona dokumentacja przetargowa.

Składanie ofert zaplanowano na 11.09.2020 r. na godz. 11:30, natomiast otwarcie ofert zaplanowano na 11.09.2020 r. na godz.  12:00.

W pierwszym etapie inwestycji planowana jest budowa stadionu, który pomieści 4500 kibiców i ponad 270 miejsc dla sympatyków drużyny przyjezdnej. W kolejnych etapach stadion będzie rozbudowywany, a w jego sąsiedztwie powstanie nowy budynek Urzędu Miasta Nowego Sącza wraz z dużym parkingiem. Jednym z głównych założeń inwestycyjnych jest to, by drużyna Sandecji mogła jak najdłużej rozgrywać swoje mecze na stadionie przy ulicy Kilińskiego 47. Nowy stadion Sandecji powinien być gotowy w ciągu dwóch lat.   

Poniżej znajdują się wizualizacje nowego obiektu. 

          

W trakcie krótkiego briefingu prasowego prezydent Ludomir Handzel poinformował także o obecnej sytuacji epidemiologicznej na terenie Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. W związku z ciągłym wzrostem liczby zakażonych wprowadzono dodatkowe obostrzenia w pracy Urzędu Stanu Cywilnego.  Nadal będzie prowadzona bezpośrednia rejestracja zgonów i urodzeń. W sprawie przyjęcia zapewnień do zawarcia małżeństwa cywilnego lub wyznaniowego oraz wydania zaświadczeń, klienci będą przyjmowani po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. W sprawach nagłych można kontaktować się telefonicznie: 18 448 65 51, 18 448 65 81, 18 448 65 48 lub drogą elektroniczną: urzad@nowysacz.pl.  
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-08-03 17:20:13