BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Wąż Eskulapa złapany w Nowym Sączu

Straż Miejska przechwyciła niespotykany w Nowym Sączu gatunek węża. Wąż Eskulapa został najprawdopodobniej podrzucony do naszego miasta, gdyż jego naturalne środowisko to Bieszczady.

- Takie rzeczy tylko w Nowym Sączu, prawdziwy wąż Eskulapa – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Tych osobników jest między 200 a 300 w całym kraju. Ktoś tego węża musiał przywieźć do Nowego Sącza. Nie róbmy takich rzeczy. Eskulapa zostanie wypuszczony w swoim naturalnym środowisku w Bieszczadach.


- Został on schwytany w Bieszczadach i przywieziony do Nowego Sącza. Po przechwyceniu przez Straż Miejską wąż został przebadany przez weterynarza. Jest to około 3-letnia samica w doskonałej formie - dodał dyrektor Wydziału Środowiska Grzegorz Tabasz. 

Wąż Eskulapa jest gatunkiem chronionym. Po schwytaniu zwierzęcia, Wydział Środowiska zgłosił ten fakt do Instytutu Ochrony Przyrody PAN w Krakowie. Zwierzę zostanie najprawdopodobniej przewiezione do swojego naturalnego środowiska. 

[POBIERZ DŹWIĘK]

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-06-23 16:59:02