Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Nowy Sącz rowerową stolicą Polski? – konferencja prasowa

W sali Reprezentacyjnej Ratusza odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Ludomir Handzel, wraz z dyrektorem Wydziału Sportu i Turystyki Tomaszem Baliczkiem przybliżyli szczegóły akcji „Rowerowa Stolica Polski”. Dla najaktywniejszych rowerzystów, którzy dołączą do wyzwania i będą „kręcić” kilometry dla Nowego Sącza przewidziane są atrakcyjne nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Nagrody zostaną przyznane najaktywniejszym rowerzystom w kilku kategoriach takich jak:  największa liczba przejechanych kilometrów, najmłodszy uczestnik, najstarszy uczestnik, a także wynik rodzinny.
 

- Wszyscy wiemy, że Nowosądeczanie kochają rowery i tę formę aktywności – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Nowy Sącz włącza się do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski i kręcimy kilometry, by nasze miasto było jak najwyżej w rywalizacji. Może uda się nawet powalczyć o podium.
 
Od 1 czerwca do 16 sierpnia 2020 r., trwa oficjalny trening przed rywalizacją. Natomiast rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski potrwa od 1 do 30 września.
 

 
- Każdy kilometr to jest jeden punkt. Bardzo nam zależy, by jak największa liczba osób dołączyła do tej akcji – powiedział dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek. – Chcemy, by dzięki tej akcji w Nowym Sączu powstała pewnego rodzaju społeczność rowerowa. 
 
Oficjalny trening to także znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Rowerowej Stolicy Polski. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział  w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny.
Ściągnij aplikację i dołącz do zabawy. Link TUTAJ.
 
 
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-06-08 15:32:39