Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Odwołana Sesja Rady Miasta i zagrożenie epidemiczne – konferencja prasowa Prezydenta

W sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Ludomir Handzel odniósł się do decyzji wiceprzewodniczącego Rady Miasta o odwołaniu  III części XXVIII Sesji RM. Prezydent przekazał również informacje dotyczące sytuacji epidemicznej na terenie Miasta Nowego Sącza oraz Powiatu Nowosądeckiego. 

- Po rozmowie z Panem wiceprzewodniczącym złożyłem w dniu dzisiejszym wniosek o zwołanie III części XXVIII Sesji Rady Miasta w piątek (20 marca) o godzinie 16:00 – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Będę proponował zdjęcie tematów, które mogą tę sesję przedłużyć. Kwestie, które muszą zostać omówione to tematy budżetowe i strategiczne oraz zgoda na zbycie udziałów MKS Sandecja. Podjęcie tych uchwał spowoduje, że będziemy mogli normalnie funkcjonować i nie paraliżować miasta. Moim zdaniem funkcjonariusze publiczni są zobligowani do pracy na rzecz mieszkańców. Na sali obrad nie będzie więcej jak 50 osób zgodnie z wytycznymi Sanepidu. Mam nadzieję, że ta sesja się odbędzie, bez zbędnego politykowania i wzbudzania sensacji. 

Podczas konferencji prezydent Ludomir Handzel przekazał również informacje dotyczące sytuacji epidemicznej na terenie Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. 

- Codziennie spotykam się z mieszkańcami na portalu społecznościowym i przekazuję najważniejsze informacje. Już teraz chcę zaprosić na 19. Spotkanie online, które odbędzie się jutro (17 marca) o godzinie 18:00 - dodał prezydent Ludomir Handzel.

Prezydent przypomniał również o numerach kontaktowych do Stacji Sanitarno - Epidemiologicznych.

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-03-16 16:44:10