Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Nowym Sączu

Już po raz 28. odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję włączył się prezydent Ludomir Handzel, który pełnił rolę wolontariusza. Kwestujący zbierali się na ulicach Nowego Sącza, a główne obchody miały miejsce na płycie sądeckiego Rynku. Licznie zgromadzeni Sądeczanie wysłuchali między innymi koncertu wychowanków z sądeckiego Pałacu Młodzieży. Wylicytowano również kolację z prezydentem oraz złote serduszko. Podczas tegorocznego finału zbierano środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. 

Prezydent Ludomir Handzel

- Łączymy się wszyscy razem i niech tak pozostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. Otwieramy serca dla naszych dzieciaków - przywitał mieszkańców prezydent Ludomir Handzel. 

Prezydent Ludomir Handzel

Wraz z prezydentem na scenie pojawiła się jego zastępca Magdalena Majka. Następnie mieszkańcy obejrzeli pokaz szkolenia psów, zaprezentowany przez Michała Majchra oraz pokaz strongmana Tomasza Kowala. Przed sądeckim Ratuszem wystąpili również strażacy z OSP Biegonice, studenci z Koła Ratownictwa Medycznego „eRka” PWSZ Nowy Sącz oraz ratownicy z sądeckiego Hufca ZHP. W Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięły udział również zespoły muzyczne One Step, Kruca Banda i T.F.B. The Freedom Band. Na scenie zaprezentowała się  także Violka Marcinkiewicz z zespołem South Breakers. 

WOŚP

Punktualnie o godz. 20 imprezę uświetniło tradycyjne Światełko do nieba. Do mieszkańców ponownie zwrócił się  prezydent Ludomir Handzel: - Jest to niesamowite wydarzenie. Bardzo się cieszę, że tutaj jesteście i że widzę tyle uśmiechów na twarzach. Sądecczyzna jest jedna, nie damy się podzielić, kocham Was!

Prezydent Ludomir Handzel
 
 
 
WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP

Autor: Biuro Prasowe
Dodano: 2020-01-12 21:28:34