Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Młodzi obradowali w Ratuszu

W Sali Reprezentacyjnej nowosądeckiego Ratusza, odbyło się spotkanie Nowosądeckiego Forum Młodzieży z przedstawicielami samorządów uczniowskich szkół ponadpodstawowych z Nowego Sącza. Spotkanie otworzyła dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska. 

Głównym tematem rozmów były zbliżające się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta (MRM). Jednym z zadań Nowosądeckiego Forum Młodzieży jest promowanie tego wydarzenia w skali ogólno miejskiej. Wybory do MRM odbywać się będą w dniach 8-15 grudnia br. 

Przypomnijmy, o mandat do MRM ubiegać się mogą uczniowie nowosądeckich szkół, którzy w dniu wyborów będą w wieku 15-21 lat.

Każda szkoła to jednomandatowy okręg wyborczy. Jeśli wszystkie szkoły z Nowego Sącza wezmą udział w wyborach i wyłonią przedstawiciela, Młodzieżowa Rada Miasta liczyć będzie ok. 40 radnych.

Młodzieżowa Rada Miasta powołana zostanie na rok kalendarzowy 2020. Pierwsze posiedzenie I Kadencji MRM zwołane zostanie przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla i odbędzie się w pierwszych dniach stycznia 2020 roku."

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-11-28 12:56:04