Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Odbudowa nowosądeckiego Zamku coraz bardziej realna

Dziś (18 października) w sali reprezentacyjnej Ratusza, odbyła się konferencja prasowa poświęcona odbudowie nowosądeckiego Zamku. Prezydent Ludomir Handzel wraz z prezesem Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego Jarosławem Suwałą, przedstawili plan odbudowy nowosądeckiego Zamku.

- Temat Zamku Królewskiego w Nowym Sączu jest często poruszany przez mieszkańców Nowego Sącza. Zamek to nasza chluba i duma, dlatego też kilka miesięcy temu poprosiłem prezesa Jarosława Suwałę, aby zajął się tą sprawą – powiedział prezydent Ludomir Handzel. - Mam nadzieję, że nasze działania będą stanowić wstęp do dyskusji nad kwestią odbudowy zamku, jej celowości, a także tempa tego przedsięwzięcia. – Rekonstrukcja tego obiektu byłaby przełomowym momentem w historii Nowego Sącza i jest to olbrzymia szansa dla ożywienia turystyki w mieście – dodał prezydent.

Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego, zleciła również badania archeologiczne, które zakończą się w pierwszej połowie przyszłego roku. 

- Do tej pory nie wykonano jeszcze szczegółowych badań wykopaliskowych wzgórza zamkowego. Wiemy jedynie, że wzgórze rozerwał wybuch w 1945 roku, po którym pozostał duży lej. Obecnie czekamy na zezwolenie Muzeum Okręgowego na przyjęcie wykopanych znalezisk – mówił prezes SARR Jarosław Suwała. 

W odbudowie nowosądeckiego Zamku, mogą także pomóc mieszkańcy miasta. Na stronie www.zameksacz.pl, można podzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi planowanej inwestycji, oraz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami.

POBIERZ PREZENTACJĘ

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-10-18 16:44:10