Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Dzień Edukacji w ratuszu

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel złożył nowosądeckim pedagogom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (14 października). 47 nauczycieli i wychowawców otrzymało nagrody prezydenta. We wręczaniu nagród towarzyszyły prezydentowi odpowiedzialna za oświatę wiceprezydent Magdalena Majka i dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska.
 


 

- Jak zwykle w takim dniu wracam myślami do swojej szkoły – powiedział na wstępie prezydent Handzel. - Miałem to szczęście, że i w szkole podstawowej, i w szkole średniej trafiłem na fantastycznych nauczycieli, fantastycznych profesorów. Podpisuję się pod wypowiedziami młodzieży, które tutaj padły, że jest taki moment, kiedy w codziennym naszym biegu, w codziennej pracy od godziny do godziny, od klasówki do klasówki, od wykładu do wykładu trzeba się zatrzymać. Wam, profesorom, którzy kształtują nasze dzieci, naszą młodzież, i tak naprawdę wszystkich nas, bo wszyscy przechodzimy przez wasze ręce i przez wasze umysły, należy się to bardzo proste, polskie słowo: dziękujemy. W imieniu wszystkich sądeczan, którzy byli przez was wychowywani i uczeni, z całego serca dziękuję za waszą pracę – zakończył Ludomir Handzel.
 

Program artystyczny zaprezentowali podopieczni Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (1773) – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które rozpoczęło reformowanie systemu szkolnictwa I Rzeczpospolitej.
 

[POBIERZ ZDJECI8A]


 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-10-14 14:50:39