Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Merytorycznie i spokojnie - spotkanie w sprawie wprowadzenia Karty Nowosądeczanina

Dziś (8 października) w sali reprezentacyjnej Ratusza odbyło się spotkanie poświęcone przedyskutowaniu projektu uchwały w sprawie wprowadzenia Karty Nowosądeczanina. Obrady zostały zwołane przez prezydenta Ludomira Handzla, w związku z odmową przez Przewodniczącego Rady Miasta wypełnienia ustawowego obowiązku zwołania Sesji Rady Miasta na wniosek Prezydenta Miasta (art. 20 ust. 3 ustawy o Samorządzie Gminnym). 

 
- Zespół powołany przeze mnie do stworzenia projektu Karty Nowosądeczanina zakończył swoje prace – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Jak dobrze Państwo wiecie wystąpiliśmy do przewodniczącej Rady Miasta o zwołanie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, która miała być w całości poświęcona temu projektowi. Zrobiłem tak, ponieważ jest to projekt, który docenia mieszkańców Nowego Sącza i nie warto by był rozpatrywany między szesnastą a siedemnastą godziną obrad. Ten temat trzeba przedyskutować spokojnie i merytorycznie. Musimy również pamiętać o tym, że jest bardzo długi czas oczekiwania na same nośniki Kart Nowosądeczanina. Ta sytuacja powoduje, że termin wprowadzenia Karty Nowosądeczanina na 1 stycznia 2020 roku może być zagrożony. Niestety są takie osoby, które chcą storpedować ten projekt, jednak mam nadzieję, że determinacja konstruktywnych Radnych i pracowników Urzędu Miasta, będzie na tyle mocna, że uda się nam wprowadzić Kartę Nowosądeczanina – dodał prezydent.
 
 
W spotkaniu wzięli udział radni Koalicji Nowosądeckiej, Koalicji Obywatelskiej oraz radny niezrzeszony Grzegorz Ledziński. Na pytania radnych odpowiadał prezydent Ludomir Handzel, wiceprezydent Artur Bochenek oraz przewodniczący Zespołu do Spraw Wprowadzenia Karty Nowosądeczanina Jacek Żelasko i wiceprzewodnicząca Anna Bednarczyk-Maśko. 
 
Poniżej szczegółowe informacje dotyczące projektu wprowadzenia Karty Nowosądeczaninia.
 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-10-08 18:13:55