Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Młodzi liderzy w ratuszu

Młodzi liderzy zza wschodniej granicy z wizytą studyjną w Nowym Sączu. 16 studentów z Rosji, Ukrainy, Mołdowy i Białorusi gości w naszym mieście w ramach programu Study Tours to Poland. Wizyta organizowana jest przez Fundację Promocji Nauki i Kreatywności w Nowym Sączu i we współpracy z miastem Nowym Sączem.
 


 

- Witam was bardzo serdecznie w sali obrad Rady Miasta Nowego Sącza – powiedziała na wstępie wiceprezydent miasta Magdalena Majka. – Bardzo się cieszę, że właśnie dzisiaj możemy spotkać, ponieważ macie okazję siedzieć przy stołach w takiej samej konfiguracji, w takim samym ułożeniu stołów, jak radni miasta Nowego Sącza podczas obrad. Jak widzicie, sala ratuszowa jest salą zabytkową, bardzo pięknym miejscem, i jest wykorzystywana do różnych wydarzeń, nie tylko do posiedzeń Rady Miasta. Odbywają się tutaj również śluby, koncerty, wykłady i inne wydarzenia – wyjaśniała pani wiceprezydent.
 

O szczegółach architektonicznych sali i ratusza opowiedział sekretarz miasta Piotr Lachowicz. Przy okazji przybliżył gościom historie i specyfikę naszego miasta, od lokacji w 1292 roku aż do czasów współczesnych. Goście interesowali się funkcjonowaniem Urzędu miasta (na przykład kontakty z obywatelami) i problemami miasta. Po części studyjnej goście otrzymali pamiątkowe gadżety.
 

Celem wizyty jest pokazanie młodym ludziom z krajów Europy Wschodniej, jak rozwija się Polska, w tym i nasze miasto, jak funkcjonuje samorząd i jego miejskie jednostki organizacyjne. Goście zapoznają się także  z budżetem obywatelskim oraz  sektorem organizacji pozarządowych. Program pozwala na poznanie polskiej kultury, tradycji i  zwyczajów. Sponsorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Z kolei radny Grzegorz Fecko, opowiedział gościom o szczegółach funkcjonowania Rady Miasta.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA] 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-10-08 12:44:27