Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Sądeczanka na Oksfordzie

Już wkrótce na Oksfordzie, jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie, pojawi się nowa studentka historii. Magdalena Kościółek jest absolwentką nowosądeckiego Liceum Akademickiego i jedną z 25 najlepszych maturzystek w Polsce. Dziś (18 września) gościła u prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla.
 


 

Prezydent Handzel w obecności wiceprezydent Magdaleny Majki pogratulował utalentowanej absolwentce sukcesów i życzył kolejnych, a te z pewnością przyjdą. Magdalena Kościółek wybiera się bowiem na studia do Oksfordu, gdzie będzie studiować historię nowożytną. Historia pasjonuje Magdalenę od dawna, a dowodem, w jakim stopniu opanowała wiedzę w tym temacie, jest zdobycie II miejsca i tytułu laureatki XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej 2018. Ma już na koncie publikacje historyczne.
 

Zanim Magdalena postawi stopę na Wyspach Brytyjskich, pojedzie do Gdyni na zaproszenie Fundacji "Zawsze Warto". Fundacja prowadzi projekt "Matura na 100 procent", w którym nagradza maturzystów otrzymującym na egzaminie dojrzałości od 90 do 100 punktów. W tym roku wyłowiono 76 takich osób z całej Polski. Do finału zaproszono 25 maturzystów, w tym Magdalenę, która prawie ze wszystkich przedmiotów maturalnych otrzymała maksymalną liczbę 100 punktów.
 

Poza listem gratulacyjnym Magdalena otrzymała zestaw upominków.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]


 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-09-18 12:38:40