BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Pozbądź się odpadów! Jesienna wystawka w Nowym Sączu

Masz odpady wielkogabarytowe, których chcesz się pozbyć? Jest taka możliwość. Na terenie miasta Nowego Sącza w okresie od dnia  1 października do dnia  21 października 2019 r. będzie prowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych. 

Mieszkańcy zainteresowani odbiorem odpadów, są zobowiązani wystawić odpady przed swoją posesje najpóźniej do godziny 8.00 w dniu odbioru. Pojazdy nie będą zawracane z trasy przejazdu na indywidualne zgłoszenie. Wystawka rozpocznie się 1 października na osiedlach: Szujskiego, Przydworcowe i Millenium, a zakończy się 21 października na osiedlu Zabełcze.

 

Szczegółowy harmonogram jesiennej wystawki.

 
Wystawka to dobra okazja dla mieszkańców domów jednorodzinnych, aby pozbyć się niepotrzebnych mebli, zużytego sprzętu RTV i AGD, złomu czy opon. 
Jakie odpady będą odbierane? 
  • radia, telewizory, monitory oraz inny sprzęt RTV,
  • lodówki, pralki, kuchenki, odkurzacze oraz inny sprzęt AGD,
  • zużyte opony od samochodów osobowych
  • metale (złom)
  • dywany, wykładziny, meble
  • elementy stolarki – listwy, deski, płyty wiórowe, drzwi, okna,
Rodzaje odpadów, które nie będą odbierane:
  • duże opakowania z tworzyw sztucznych po odpadach niebezpiecznych: farbach, lakierach i rozpuszczalnikach, 
  • odpady powstające w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, 
W ramach zbiórki wielko gabarytów  nie będą odbierane  odpady  z zabudowy wielorodzinnej. Na wskazanych nieruchomościach odbiór tego rodzaju odpadów  odbywa się z częstotliwością co najmniej 1 raz w tygodniu   jak również z terenu Rodzinnych Ogrodów Działkowych (wyłączonych z systemu).
Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Komunalnej Obsługi Miasta , ul. Rynek 3, tel. (18) 514 65 70,  (18) 415 65 75;  (18) 415 65 77.
 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-09-13 11:29:07