Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Forum Młodych Liderów: trzeba być gotowym na zmianę

- Trzeba być gotowym na zmianę – powiedział prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, witając się z uczestnikami XIV Forum Ekonomicznego Młodych Liderów (4 września). Nasze miasto jest gospodarzem przedsięwzięcia, które towarzyszy Forum Ekonomicznemu w Krynicy-Zdroju.
 


 

Otwarcie Forum nastąpiło w auli Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University. - Jako gospodarz miasta witam ponownie w Nowym Sączu i bardzo się cieszę, że to już po raz czternasty. Mam nadzieję, że Forum będzie się powtarzało przez wiele, wiele lat – powitał uczestników prezydent zapowiadając jednocześnie, miasto będzie poprawiać w Nowym Sączu bazę dla młodzieży.
 

Tematem przewodnim tegorocznego Forum są kompetencje, potrzebne na przyszłym rynku pracy. Za kilka lat wiele zawodów zniknie, a na ich miejsce pojawią się nowe. Jak się przygotować do nieuchronnych zmian? Na jakie kompetencje, zwłaszcza tzw. miękkie, położyć największy nacisk? Uczestnicy forum mają budować nowe idee i konfrontować je z wybitnymi przedstawicielami życia społecznego i politycznego oraz biznesu.
 

Prezydent Ludomir Handzel właśnie kompetencjom poświęcił swój debiut na Forum. - Kiedy pięć lat temu jeszcze jako młody przedsiębiorca brałem udział w Forum Młodych Liderów, mówiłem wtedy o kompetencjach – przypomniał prezydent. - Bardzo się cieszę, że do tego tematu wracamy. Chciałbym tylko zwrócić wam uwagę na kwestię zmiany. W Nowym Sączu pod koniec zeszłego roku rozpoczęła się dobra zmiana i mam nadzieję, że będzie trwała bardzo długo. To jedna z cech liderów, nad którą trzeba pracować. Trzeba być w każdej chwili gotowym na zmianę, trzeba ją przewidywać, a najlepiej być liderem tej zmiany. Na to chciałbym wam dzisiaj szczególnie zwrócić uwagę, życząc miłego pobytu w Nowym Sączu – zakończył prezydent.
 


 

Na Forum Młodych Liderów odbędą się panele dyskusyjne, spotkania z przedsiębiorcami i menedżerami i warsztaty tematyczne. Udział zapowiedziało około 400 młodych liderów z 35 krajów świata. Na otwarciu obecni byli między innymi minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, sekretarz stanu w MEN Marzena Machałek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Małgorzata Jarosińska-Jedynak, przedstawiciele parlamentu i władz wojewódzkich.
 

Organizatorem Forum jest Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw i Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Obrady potrwają do 6 września.
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-09-03 12:40:10