Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Debata o usługach komunalnych – wzrost cen wody i ścieków problemem dla mieszkańców i spółdzielni

W sali reprezentacyjnej Ratusza odbyło się spotkanie z przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowych i zarządcami nieruchomości z terenu Nowego Sącza. Prezydent Ludomir Handzel, wraz z zastępcą Arturem Bochenkiem omówili sprawy związane z usługami komunalnymi.- Zarządzają państwo miejscami gdzie mieszka większość mieszkańców Nowego Sącza – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Chcę podkreślić, że deklarujemy ze strony miasta całkowitą współpracę. Bardzo ważną kwestią jest na przykład rozwój monitoringu w mieście i poprawienie bezpieczeństwa mieszkańców. Chciałbym prosić, żeby Spółdzielnie udostępniały miejsca do montażu kamer. W planie jest budowa centrum monitoringu miejskiego, gdzie będzie trafiał zebrany materiał.

Spotkanie zdominował temat wprowadzenia przez Zarząd Sądeckich Wodociągów podwyżki cen wody i ścieków. Przedstawiciele spółdzielni podkreślali, że takie działanie zaszkodzi nie tylko mieszkańcom, ale też spółdzielniom mieszkaniowym, które mają zbyt mało czasu na wprowadzenie nowych stawek.
 

- Jesteście najbliżej mieszkańców miasta – mówił wiceprezydent Artur Bochenek. – Chcieliśmy wysłuchania waszych problemów i wspólnego zastanowienia się nad ich rozwiązaniem. Wiem, że dostaliście już informację od Sądeckich Wodociągów o planowanej podwyżce. Spółka, nad którą miasto nie ma kontroli,  ma kilku milionowe zyski, a chcę zaznaczyć, że mieszkańcy i tak dopłacają do funkcjonowania spółki, bo miasto przekazuje jej dopłatę do taryfy. Próby obarczania winą Prezydenta i Radę Miasta o to, że ceny w ostatnim kwartale roku poszybują do góry, są nie na miejscu. Warto się też zastanowić, dlaczego woda w Nowym Sączu jest praktycznie najdroższa w skali całego kraju. 

Podczas spotkania omówiono także tematy związane z wprowadzeniem Karty Nowosądeczanina, rozwoju infrastruktury i remontami sieci ciepłowniczej. Prezydent zaproponował także spotkania przedstawicieli spółek miejskich z przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowych.
 

W spotkaniu wzięli również udział Radni Miasta Nowego Sącza: Krystyna Witkowska, Leszek Gieniec, Józef Hojnor i Krzysztof Ziaja.
 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-08-23 14:32:05