Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Medal 90-lecia Polskiego Związku Kajakowego dla prezydenta Ludomira Handzla

W sali reprezentacyjnej sądeckiego Ratusza odbyło się po raz pierwszy w historii posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Kajakowego. W trakcie obrad, prezydent Ludomir Handzel otrzymał medal 90-lecia Polskiego Związku Kajakowego, za zasługi wniesione w rozwój kajakarstwa. Odznaczenie wręczył prezes Polskiego Związku Kajakowego Tadeusz Wróblewski. 

- Dziękuję za to wyróżnienie. Myślę, że będę musiał na nie jeszcze ciężko zapracować – powiedział prezydent Ludomir Handzel. - Bardzo się cieszę, że to właśnie w Nowym Sączu odbywa się posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Kajakowego. Myślę, że jest to szczególnie podkreślenie roli jaką ta dyscyplina sportu olimpijskiego odgrywa w Nowym Sączu. Miasto zawsze słynęło z bardzo mocnej reprezentacji i zawodników. Mam nadzieję, że będzie to nadal kontynuowane, zawsze ze wsparciem miasta. 

- Panie prezydencie otrzymał pan legitymację numer 13, jednak mam nadzieję że będzie ona dla Pana szczęśliwa – powiedział prezes Tadeusz Wróblewski. - Przez najbliższe 5 lat będzie opiekował się Pan kajakarzami w Nowym Sączu. Nie ukrywam, że chciałbym aby warunki dla ‘’KS Start’’, czyli najlepszego klubu w Polsce, były coraz lepsze.  Chce podziękować za to, że możemy spotkać się w tej historycznej sali. Podczas tego spotkania Zarządu, chcemy omówić kwestię slalomu młodzieżowego oraz bieżące sprawy. Chcę również dodać, że musimy zdobyć medal na Igrzyskach Olimpijskich i przerwać tę złą passę bez medalu olimpijskiego.

W obradach Zarządu Polskiego Związku Kajakowego wzięli również udział prezesi Nowosądeckiego i Małopolskiego Okręgowego Związku Kajakowego oraz prezesi klubów slalomowych z całej Polski i zasłużeni działacze kajakowi.

Posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Kajakowego odbyło się w przeddzień 58. Pucharu Ziemi Sądeckiej w Slalomie Kajakowym.  Zawody rozpoczną się 18 sierpnia o godzinie 10:00 startem kwalifikacyjnym, pod nowo wybudowanym mostem heleńskim na prawym brzegu Dunajca.

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-08-17 18:17:13