Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Zaproszenie na 58. Puchar Ziemi Sądeckiej w Slalomie Kajakowym

Prezydent Ludomir Handzel zaprasza na 58 Puchar Ziemi Sądeckiej w Slalomie Kajakowym. Zawody rozpoczną się 18 sierpnia o godzinie 10:00 startem kwalifikacyjnym, pod nowo wybudowanym mostem Heleńskim na prawym brzegu Dunajca. 

- Mam nadzieję, że Nowy Sącz będzie słynął z kajaków i będzie rozsławiany przez zawodników z naszego miasta w skali światowej. To widowiskowy sport, który jest bliski mieszkańcom miasta – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

Zawodnicy startują w 2 grupach wiekowych - Młodzicy (do lat 14) i Open (juniorzy i seniorzy) oraz 5 kategoriach: 

  • kajaki jedynki mężczyzn/młodzików,
  • kajaki jedynki kobiet/młodziczek, 
  • kanadyjki jedynki mężczyzn/młodzików
  • kanadyjki jedynki kobiet/młodziczek
  • kanadyjki dwójki mix (kobieta z mężczyzna w jednej łodzi)

- Będą państwo mogli zobaczyć zmagania najlepszych zawodników. Wystartuję między innymi v-ce Mistrzyni Europy Młodzieżowców Klaudia Zwolnińska , czy v-ce Mistrz Świata Juniorów w slalomie kajakowym kategorii kanadyjek jedynek mężczyzn Szymon Nowobilski. Zawodników jest około setka i będą to kajakarze z całej Polski – mówił wiceprezes Klubu Sportowego START Grzegorz Danek. 

Dodatkowo w dniu poprzedzającym zawody, 17 sierpnia  o godzinie 17:00 w Sali Reprezentacyjnej Ratusza, na zaproszenie Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, odbędzie się historyczne posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Kajakowego.

- Prezes Polskiego Związku Kajakowego doceniając rozwój kajakarstwa w naszym mieście i zaangażowanie władz miasta w tej kwestii, zgodził się, że zarząd po raz pierwszy odbędzie się poza Warszawą, czyli w Nowym Sączu. Ważne jest również to, że spotkanie zarządu odbędzie się w 90 rocznicę powstania PZK – powiedział dyrektor Wydziału Sportu i Turystki Tomasz Baliczek. 

Tegoroczne zawody o Puchar Ziemi Sądeckiej są częścią Pucharu Polski i Ligi Młodzików. Zawody to cykl od 6 do 8 startów w roku na różnych torach kajakowych, mający na celu wyłonić najlepszy klub oraz najlepszych młodzików.

[POBIERZ ZDJĘCIA]

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-08-14 16:00:06