Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

PWSZ: studenci Instytutu Ekonomicznego odebrali dyplomy

W auli Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów absolwentom studiów Instytutu Ekonomicznego. W wydarzeniu wziął udział prezydent Ludomir Handzel, a także dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr Marcin Poręba i dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej Mirosław Świst.

Gratulacje w imieniu władz miasta wszystkim absolwentom przekazał prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

- Dziękuję za zaproszenie i bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w tym spotkaniu – powiedział prezydent. – Zdaję sobie sprawę jak ważny to jest moment w państwa życiu. Chce zwrócić uwagę na pewien aspekt procesu kształcenia. Chodzi o wiedzę którą posiadacie i którą, mam nadzieję będziecie dalej rozwijać w Nowym Sączu. Mówi się często, że ważne jest zdrowie, szczęście i miłość. Oczywiście jest to prawda, ale jest też jedyna rzecz, której wam nikt nigdy nie zabierze. Jest to oczywiście wiedza, bo to co macie w głowach i to jak z tego korzystacie jest nie do odebrania. 

Prezydent, jako gość specjalny wydarzenia przedstawił również studentom prezentację na temat stopienia zaawansowania inwestycji miejskich oraz opowiedział o najbliższych planach na rozwój miasta i poprawę życia jego mieszkańców.

Do absolwentów w Instytutu Ekonomicznego PWSZ zwrócił się również prorektor ds. nauki i rozwoju PWSZ Marek Reichel. – Myślę, że zarówno ja jak i dyrekcja instytutu możemy być z państwa dumni. Wiem, że mury naszej uczelni opuszczają wybitni absolwenci. Obecny rynek pracy jest łatwy dla ludzi, którzy mają niskie kwalifikacje, lecz wy do takich nie należycie. Żeby piąć się po szczeblach kariery zawodowej trzeba spełnić trzy podstawowe warunki; zdobyć wyższe wykształcenie, ukończyć studia na dobrej uczelni i zdobyć potrzebne doświadczenie.

Dyplomy absolwentom w imieniu władz uczelni wręczali: dr Marek Reichel, prorektor ds. nauki i rozwoju PWSZ oraz prof. dr hab. Tadeusz Kudłacz, dyrektor Instytutu Ekonomicznego.

Podczas uroczystej gali w sposób szczególny wyróżnieni zostali studenci, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen, a także osoby najbardziej zaangażowane w pracę na rzecz Instytutu Ekonomicznego i samej uczelni.

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-07-18 17:28:34