Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Wicemistrz Europy u prezydenta

Sądeccy kajakarze górscy znakomicie promują nasze miasto i Sądecczyznę na międzynarodowych imprezach. Miesiąc temu zawodnik KS Start Dariusz Popiela został wicemistrzem Europy w K-1. Dziś (15 lipca) był gościem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla.
 


 

Dariusz Popiela zdobył wicemistrzostwo Europy już po raz drugi (poprzednio w 2017 roku). Jest także siedmiokrotnym i aktualnym mistrzem Polski, zdobywał srebro i brąz w Pucharze Świata. 33-latek kontynuuje rodzinne tradycje: jego trenerem jest prezes Startu i ojciec, Bogdan Popiela, kajakarstwo górskie uprawiał też jego wuj, Henryk. Dariusza Popielę czekają teraz starty w Pucharze Świata i wrześniowych Mistrzostwach Świata. 
 


 

Podczas wizyty w gabinecie prezydenta zawodnik zaprezentował zdobyte ostatnio medale i otrzymał upominki od gospodarza miasta. W spotkaniu uczestniczył dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-07-15 11:01:58