Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

VII Spotkanie Małgorzat już w niedzielę

Sądeckie perły. Można tak powiedzieć o sądeckich paniach noszących imię Małgorzata, bo Margarita to właśnie perła. W najbliższą niedziele w sądeckim ratuszu odbędzie się 7. Spotkanie Małgorzat. Program spotkania przedstawiony został na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta.
 


 

- Dzisiaj mam ogromną przyjemność zaprosić państwa na spotkanie, na którym chcielibyśmy poinformować o wydarzeniach, które odbędą się już w najbliższą niedzielę. Jak wszyscy państwo zapewne się domyślają, te wydarzenia związane są z imieninami Małgorzaty, patronki naszego miasta, ale również patronki wielu mieszkanek Nowego Sącza – rozpoczęła konferencję wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka.
 

Ile jest Małgorzat w Nowym Sączu? – Podejrzewam, że gdyby w niedzielę zjawiły się wszystkie, wypełniłyby połowę płyty rynku – powiedziała dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska i ogłosiła konkurs, w którym trzeba odgadnąć liczbą mieszkanek naszego miasta, noszących to imię. – Zapraszamy taką osobę, żeby przyszła tutaj w niedzielę, będzie specjalne miejsce do wrzucenia odpowiedzi i mamy nadzieję, że padnie ta prawidłowa.  Nagroda-niespodzianka, ufundowana przez pana prezydenta, czeka – dodała pani wiceprezydent.
 

O szczegółach niedzielnego 7. Spotkania Małgorzat poinformowała Małgorzata Surowiak, wiceprezes Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna. Warto wiedzieć, ze autorką pomysłu jest prezes Stowarzyszenia Bożena Kiemystowicz. – W stowarzyszeniu wiele kobiet, w tym te najaktywniejsze, nosi imię Małgorzata i pani prezes pomyślała, że oprócz naszej działalności profilaktycznej i dydaktycznej włączyć się w działalność kulturalną miasta – przypomniała pani Surowiak.
 

 Niedzielne Spotkanie Małgorzat rozpocznie się o godz. 10:30 mszą św. w bazylice pw. św. Małgorzaty. Godzinę później rozpocznie się spotkanie w ratuszu. Na początek prezydent miasta Ludomir Handzel złoży solenizantkom życzenia i wręczy upominki. Wykład pt. "Małgorzata Antiocheńska patronką miasta Nowego Sącza – mit czy legenda?" wygłosi dyrektor nowosądeckiego Muzeum Okręgowego Robert Ślusarek. Sądeckie Małgosie, Gosie, Gochy i Gosieńki wysłuchają potem koncertu Joanny Albrzykowskiej-Clifford oraz finalistki Sądeckiego Festiwalu Młodych Talentów Marii Ślusarek i zespołu Podegrodzie pod kierownictwem – jakżeby inaczej – Małgorzaty Liber.
 

Nowością będzie w tym roku konkurs cukierniczy na ciastko o nazwie "małgorzatka". – Dlaczego nie mamy mieć czegoś, co można wywieźć z Nowego Sącza, co zostawia dobry smak na podniebieniu? Skoro są gdzieś rogale, pierniki, naleśniki, kiełbaski i inne smakołyki, dlaczego my nie możemy mieć ciasteczka małgorzatki? – wyjaśniała genezę pomysłu dyrektor Małgorzata Belska. Do konkursu przystąpiły trzy ciastkarnie i miejmy nadzieję, że sądeckie Małgorzatki wypromują nowy produkt kojarzony z naszym miastem.
 

Spotkanie imieninowe nie obędzie się bez tortu i wpisów do księgi pamiątkowej. Prezydent zaprasza!
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-07-11 13:23:52