Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Liderzy Nowego Sącza nagrodzeni. VII Gala Uczniów Szczególnie Uzdolnionych za nami


Prezydent Miasta Nowego Sącza uhonorował osiągnięcia uczniów szczególnie uzdolnionych. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Sali Reprezentacyjnej sądeckiego ratusza, prezydent Ludomir Handzel, wiceprezydent Magdalena Majka oraz dyrektor  Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Małgorzata Belska, wręczyli listy gratulacyjne oraz nagrody uczniom, ich rodzicom i nauczycielom. Za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019 nagrodzono 130 najlepszych uczniów. 

 


 

- Chcemy dziś uhonorować was, najlepszych uczniów sądeckich szkół. Nie możemy się bać tego, że jesteście najlepsi. Pamiętajcie, że nauka was nigdy nie zawiedzie. To, co będzie w waszych głowach, to czego nauczycie się w szkołach, jaką wiedzę pozyskacie od nauczycieli, od swoich opiekunów, tego wam nikt nigdy nie odbierze. To jest bardzo duża wartość. Pójdziecie w świat z tą wiedzą i ta wiedza będzie waszą podporą na całe wasze życie - mówił prezydent Ludomir Handzel. 

- Jestem przekonany, że stanowicie przyszłą elitę, nie tylko Nowego Sącza i Sądecczyzny, ale także naszej ojczyzny, Polski. Dziękuję wam bardzo za ten trud, który włożyliście na swojej drodze, by znaleźć się na tej stali. Wyobrażacie sobie, ile tysięcy uczniów stoi za wami, za waszymi plecami? Wy jesteście liderami. Nie bójmy się tego powiedzieć: jesteście liderami Nowego Sącza i za to wam bardzo dziękuję. Za pracę i za wasz wkład. Na pewno nie raz było ciężko. Dzisiaj dziękujemy wam tylko symbolicznie. Przed wami droga całego życia. Jestem przekonany, że właśnie to, iż jesteście liderami spowoduje, że osiągniecie sukces życiowy i zawodowy, że osiągniecie kompetencje które będą niezbędne do tego, by służyć Polsce i, mam nadzieję, także Nowemu Sączowi. Gratuluję wszystkim indywidualnie i wszystkim razem. Mam nadziej, że znajdziecie także słowa podziękowania dla waszych wychowawców, nauczycieli, opiekunów. To osoby, które musiały włożyć bardzo dużo pracy w wychowanie. Jesteście dziś naszymi brylantami i za to wam dziękuję - powiedział prezydent. 
Uczniom, a także nagrodzonym nauczycielom, którzy również odebrali wyróżnienia, gratulowała wiceprezydent Magdalena Majka. 

- Szanowni państwo, wzruszenie odbiera mi głos. Wyczuwam w powietrzu dumę rodziców i nauczycieli. Bardzo wam dziękuję. Mam nadzieję, że co roku będzie was więcej. Już cieszę się na spotkanie za rok, za dwa, za trzy lata. Wszyscy, którzy zostaliście dzisiaj nagrodzeni, macie drzwi otwarte wszędzie. Ale mamy nadzieję, że przynajmniej część z was zostanie tutaj, w Nowym Sączu – podkreśliła wiceprezydent. 

Uczniom i rodzicom podziękowała także dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska. 

Uroczystość uświetniły występy artystyczne podopiecznych Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.  

Lista nagrodzonych - część I

Lista nagrodzonych - część II 

Lista nagrodzonych - szkoły niepubliczne 


[POBIERZ ZDJĘCIA] 

 

                                                                            

 

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM/AM
Dodano: 2019-06-18 08:22:18