Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

13 i 14 czerwca dzieci w sądeckich szkołach będą uczyły się krócej


Wydział Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza informuje, że w związku z utrzymującą się od kilku dni wysoką temperaturą powietrza, w dniach 13 i 14 czerwca, lekcje w sądeckich szkołach będą skrócone. 


- Upały, które nadeszły, nie komplikują cyklu edukacyjnego, ponieważ rok szkolny jest już właściwie zamknięty. W poszczególnych szkołach odbywają się rady pedagogiczne
- wyjaśnia dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska. 

- Głównym odbiorcą tych upałów są dzieci, one są najbardziej narażone na ciepło. Dzieci nie znają umiaru w zabawach. Najmłodszym trzeba sugerować, żeby przebywały w cieniu i aby nosiły na głowach czapki. To pierwsze informacje, które dzieci otrzymują w momencie, kiedy przychodzą do szkoły, czy do przedszkola. Dzieci mogą przebywać na zewnątrz maksymalnie do godziny 10.30, zgodnie z informacjami ogólnopolskimi - dodaje Małgorzata Belska. 

W szkołach i przedszkolach nie odbywają się późniejsze wycieczki, dzieci przebywają w wietrzonych pomieszczeniach, niestety nie wszystkie szkoły posiadają wentylatory, więc trzeba otwierać okna i wietrzyć wszystkie sale.  

- Dzieci przebywają również na otwartej przestrzeni, ale oczywiście w cieniu. Są im dostarczane dodatkowe butelki z wodą mineralną. Może się zdarzyć, że w niektórych szkołach zostanie podjęta decyzja o skróceniu lekcji ale będą to indywidualne decyzje dyrektorów. Lekcje będą trwały 30, maksymalnie 35 minut. Informacje takie są na bieżąco dostarczane do Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza. Jest to jednak sytuacja zmienna, zależna od dyrektorów szkół – podkreśla Małgorzata Belska. 

Dzieci na pewno będą uczyć się krócej w czwartek, 13 czerwca, oraz w piątek 14 czerwca. 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-06-12 11:45:40