Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Prezydent na Dniach Miasta Preszowa 2019


Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel uczestniczył w Dniach Miasta Preszowa 2019 - imprezie, która odbyła się początkiem czerwca w Preszowie na Słowacji - mieście partnerskim Nowego Sącza.W ramach Dni Miasta Preszów goście mogli odwiedzić Słowackie Muzeum Techniki, unikatowy zabytkowy kompleks techniczno-technologicznym STM - NKP Solivar (Warzelnia soli) na Słowacji, narodowy pomnik dziedzictwa kulturowego (najbardziej znaczące złoże soli w sensie historycznym w Słowacji Wschodniej z dużą ilością zabytków technicznych związanych z wydobyciem soli). 

Oficjalne delegacje zostały jednak powitane na uroczystym posiedzeniu Rady Miasta Preszowa, które odbyło się historycznej Sali Reprezentacyjnej preszowskiego ratusza przy ul. Hlavnej 73. Gości przywitała primator Przeszowa Andrea Turčanová. W uroczystości wziął udział prezydent Ludomir Handzel, który wygłosił okolicznościowe przemówienie: 

- Szanowna Pani Prezydent, Szanowni Państwo Radni, Drodzy Goście, Szanowni Mieszkańcy! Z dużą satysfakcją przyjąłem wiadomość o znaczącej 720. rocznicy nadania praw miejskich dla Preszowa przez króla Karola I Roberta w roku 1314.Na tę okoliczność proszę przyjąć serdeczne gratulacje oraz życzenia dalszego pomyślnego rozwoju dla tak wyjątkowego miasta. Jest na czym tę dobrą przyszłość budować. Dziś Preszów to dynamiczne i wciąż rozwijające się miasto. Miasto, które współtworzy zarówno dumną historię, jak i sukcesy regionu. Wasz kapitał to mieszkańcy. Inwestujecie w nich, bo zawsze inwestuje się w to, co najlepsze. Preszów jest miastem dla każdego, ale dziś szczególnie stawiamy na młodych. Życzę wam, abyście stworzyli im takie warunki, by chcieli zostać w mieście, które na pewno kochają. Praca, szkoła, dom, czas wolny. Twórzcie warunki, by młody człowiek w Preszowie mógł znaleźć każdy z tych czterech elementów, inwestujcie miliony by przyciągnąć nowych inwestorów, a wszystko po to, by zadbać o potrzeby mieszkańców. 

Ogromnie cenię, ten aktywny, odpowiedzialny, mądry patriotyzm mieszkańców Preszowa. To on uczynił go jednym z miast, które może być przykładem słowackiego sukcesu. 

Zaufanie służy od 11 września 1992 roku rozwojowi naszych kontaktów, którym sprzyja bliskość językowa, kulturowa, tradycje współpracy ale także zbieżność interesów w dążeniu do zrównoważonego rozwoju społeczności lokalnych. Polityka i gospodarka to po prostu sprawy ludzkie. Gdy to skupienie na człowieku się gubi, gubi się też cel naszych wspólnych działań, a powinien nim być pokój i dobrobyt każdego człowieka, każdej rodziny w naszych miastach, regionach i krajach.

Życzę Preszowowi kolejnych, równie pięknych i równie satysfakcjonujących jubileuszy. Życzę mieszkańcom, by nadchodzące lata sprzyjały dalszemu rozwojowi miasta, zwielokrotniając szanse dobrej przyszłości.  


[POBIERZ ZDJĘCIA] 

    

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-06-11 08:43:58