Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Straż Miejska przypomina o kontrolach pieców


W związku z licznymi pytaniami od mieszkańców Komenda Straży Miejskiej w Nowym Sączu przypomina, że, w porozumieniu z Wydziałem Środowiska Urzędu Miasta, Straż Miejska prowadzi kontrole z uwagi na rodzaj stosowanego ogrzewania. Są to działania podjęte w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, w trakcie których funkcjonariusze uzyskują informacje na temat rodzaju ogrzewania stosowanego w domach.

 


 

W trakcie kontroli strażnicy przekazują mieszkańcom list od Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.  - Jestem przekonany, że duże możliwości w walce ze smogiem może dać udział mieszkańców Nowego Sącza w rządowym programie „Czyste Powietrze” - wyjaśnia w liście prezydent. - Abyśmy mogli podejmować kolejne działania antysmogowe konieczna jest również inwentaryzacja ilości kotłów na paliwa stałe w Naszym Mieście. W związku z tym zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o udzielenie funkcjonariuszom Straży Miejskiej informacji o rodzaju ogrzewania stosowanego w Państwa domach - czytamy w liście.


 

 

Czytaj również: Urząd Miasta przeprowadzi spis pieców na paliwa stałe 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-06-10 11:24:48