Środa, 28 lipca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Wiktor, Innocenty, Marceli


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Audytorzy przedstawili wyniki audytu w spółce SIM


W ponad 100-stronicowym dokumencie zebrano wyniki audytu, który od 8 kwietnia do 13 maja prowadzony był w miejskiej spółce Sądecka Infrastruktura Miejska. Informacje uzyskane po audycie przedstawione zostały sądeckim dziennikarzom podczas konferencji prasowej z udziałem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. 

 - W kampanii wyborczej obiecałem zaudytowanie wszelkich podmiotów, których właścicielami są mieszkańcy Nowego Sącza. Dziś pierwsza prezentacja zespołu audytorskiego, który przedstawił skrótową informację dotyczącą spółki SIM -
powiedział prezydent Ludomir Handzel i poinformował, że na najbliższej sesji Rady Miasta Nowego Sącza radni pochylą się nad projektem uchwały dotyczącym likwidacji tego podmiotu. 
 


- Rekomendacja jest jednoznaczna, w związku z czym na najbliższe posiedzenie Rady Miasta wprowadziłem punkt, żeby spółkę w sposób cywilizowany zlikwidować, aby żaden podmiot, który współpracował z tą spółką nie ucierpiał, żeby wszyscy pracownicy utrzymali swoje wynagrodzenia - podkreślił prezydent. Zapewnił również, że pracownicy spółki SIM nie muszą martwić się o zatrudnienie. Dotychczasowe zadania spółki przejmą bowiem inne miejskie podmioty, takie jak STBS, MPK czy też MZD. 
Członkowie zespołu audytorskiego, któremu przewodniczył prof. Roman Batko, szef spółki SCNG oraz dr. inż. Janusz Sasak przedstawili szereg nieprawidłowości, jakie miały miejsce w spółce. 

- Audyt został przeprowadzony zgodnie z kryteriami, które ustawodawca stawia w Ustawie o finansach publicznych. To zgodność z zasadami prawa, skuteczność, efektywność działań w zakresie prowadzenia bieżącej działalności statutowej przez spółkę, wiarygodność sprawozdań, kwestie etyczne, ochrona zasobów i efektywność przepływu informacji i zarządzanie ryzykiem - powiedział prof. Roman Batko. 

Audyt SIM-u wykazał nieprawidłowości w zakresie zarządzania spółką, zarządzania zasobami ludzkimi, gospodarowaniem majątkiem spółki, zarządzaniem finansami i innymi kwestiami, z którymi można zapoznać się w prezentacji zamieszczonej poniżej. 
 

[POBIERZ PREZENTACJĘ] 
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

         
         

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-05-16 09:47:47