Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Miasto popiera akcję kibiców Sandecji

Urząd Miasta Nowego Sącza wspiera akcję kibiców i mieszkańców Nowego Sącza, zbierania podpisów pod petycją do Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie dofinansowania budowy Stadionu Miejskiego im. Ojca Władysława Augustynka z budżetu państwa. Podczas briefingu prasowego poinformował o tym dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek.

 
 

- Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz radni Rady Miasta Nowego Sącza wysłali list do Premiera w sprawie wsparcia budowy stadionu. Kibice Sandecji, wsparci przez radnego Grzegorza Fecko, zwrócili się do mnie o pomoc w zorganizowaniu akcji podpisów pod apelem, który także trafi do Premiera. Jest to apel mieszkańców miasta i kibiców. Podpisy będą zbierane do 22 lutego w Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Szwedzkiej 2.
 


 

Apel, pod którym będą składać podpisy wszyscy ci, którzy chcą, aby budowa stadionu została wsparta finansowo z budżetu państwa, odczytał wiceprezes Stowarzyszenia Kibiców Sandecji Radosław Stawiarz:
 

Szanowny Panie Premierze!


My, mieszkańcy Nowego Sącza oraz kibice Miejskiego Klubu Sportowego „Sandecja” S.A., zwracamy się do Pana Premiera z prośbą o wsparcie finansowe planowanej przez samorząd Miasta Nowego Sącza budowy Stadionu Miejskiego im. Ojca Władysława Augustynka, który według nas jest inwestycją o szczególnym znaczeniu dla nowosądeckiego sportu. Nasz Klub w przyszłym roku będzie obchodził 110-lecie istnienia, a nowy stadion byłby dla niego idealnym prezentem jubileuszowym.

Obecny obiekt nie spełnia wymogów stawianych przez PZPN do gry w I Lidze, nie mówiąc o Ekstraklasie. W poprzednim sezonie, gdy drużyna będąca chlubą i dumą naszego Miasta, grała na najwyższym szczeblu rozgrywek, my kibice, aby wspierać piłkarzy, byliśmy zmuszeni dojeżdżać na mecze do oddalonej o ok. 100 km Niecieczy. Wstydziliśmy się, że drużyna o tak bogatej historii i tradycji, skazana była na granie na obcym terenie. Choć dla zagorzałych miłośników futbolu dojazdy nie stanowiły większych problemów, to jednak dla piłkarzy wiązały się one z dużym obciążeniem.

Aktualnie zespół doskonale radzi sobie na zapleczu Ekstraklasy. Wspieramy drużynę, wypełniając podczas meczów trybuny stadionu po brzegi. Zmagania te oglądamy jednak na obiekcie z odległych lat, w warunkach uwłaczających współczesnym standardom piłkarskim. Stadion, zlokalizowany przy ul. Kilińskiego 47, jest przestarzały i nie nadaje się do modernizacji.

Miasto Nowy Sącz podjęło już działania związane z budową nowego stadionu dla naszej ukochanej drużyny. Obecnie, na podstawie wykonanej koncepcji, opracowany jest projekt na budowę obiektu na ok. 8200 miejsc. Odbywałyby się tam koncerty oraz inne wydarzenia kulturalne i oczywiście przede wszystkim sportowe. Byłoby to swoiste centrum rekreacyjne Nowego Sącza, impuls do dalszego rozwoju miasta, dla którego nowoczesna i nieodstająca od obecnie obowiązujących standardów infrastruktura, jest niezbędna.

Nie da się ukryć, iż jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, które, bez wsparcia środków z budżetu państwa, będzie niezwykle ciężko zrealizować. Podczas jesiennej kampanii wyborczej poparcie dla inicjatywy deklarowali ponad podziałami wszyscy kandydaci, biorący udział w ostatnich wyborach samorządowych.

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz radni miejscy zwrócili się w specjalnym piśmie do Pana Premiera o wsparcie finansowe budowy nowego stadionu. My w pełni popieramy starania władz miasta.

Obecny Rząd troszczy się o zrównoważony rozwój całej Polski, w tym również terenów zlokalizowanych poza wielkimi metropoliami. Mamy nadzieję, że politycy dostrzegą palącą potrzebę budowy stadionu w Nowym Sączu. Dlatego liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

Mieszkańcy Nowego Sącza

Do składania podpisów pod apelem namawiał także radny Rady Miasta Nowego Sącza Krzysztof Ziaja.
 


 

- Chcę zadeklarować, że podejmę działania idące w tym kierunku, aby ten apel z listami poparcia znalazł się u wszystkich radnych. Chcę, aby także oni włączyli się do zbierania podpisów, aby była to akcja ponad podziałami politycznymi. Zaangażujmy się w pracę na rzecz naszego miasta, poprzez zebranie jak największej ilości podpisów. Zachęcam wszystkich, podpiszcie się pod tym apelem.
 

W Centrum Informacji Turystycznej przy Szwedzkiej 2, które czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz w soboty od 9:00 do 13:00, będzie można składać podpisy. Można tam także przynosić wypełnione listy poparcia.
 

TREŚĆ APELU
 

LISTA POPARCIA
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-02-14 14:48:05