Poniedziałek, 10 maja 2021 r.    Imieniny obchodzą: Izydor, Antonin, Jan


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Sto dni do matury. Poloneza czas zacząć!

Zgodnie z sądecką tradycją kilkuset tegorocznych uczniów klas maturalnych, odtańczyło na płycie Rynku Poloneza. W tanecznym korowodzie udział wzięli dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta: Małgorzata Belska z Wydziału Edukacji i Wychowania oraz dr Marcin Poręba z Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury. Były też życzenia "połamania pióra".


 

W tym roku chęć udziału w wydarzeniu zgłosiło kilkaset uczniów klas maturalnych z 12 zespołów szkół z Nowego Sącza, zarówno publicznych jak i niepublicznych. 
 

Tegoroczni maturzyści w tanecznym rytmie ruszyli do Poloneza pod kierunkiem choreografa Dariusza Migacza, na czele z członkami Zespołu Regionalnego "Sądeczanie", ubranymi w tradycyjne stroje szlacheckie.
 

Na koniec dyrektor Małgorzata Belska w imieniu Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, życzyła maturzystom tradycyjnego „połamania pióra”.
 


 

- Energia, która od was płynie, mam nadzieję będzie wam towarzyszyła przez najbliższe miesiące w przygotowaniach do tego ważnego egzaminu – egzaminu młodości. Pamiętajcie, że szóstego maja to jest fajny dzień, a godzina dziewiąta to jest bardzo dobra godzina dla was, bo zaczynacie wtedy pisać egzamin z języka polskiego. Trzymamy za was mocno kciuki!

[POBIERZ ZDJĘCIA]


         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
       

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-01-30 13:34:23