Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Prezydent miasta Nowego Sącza spotkał się z nowosądeckimi taksówkarzami


Podczas spotkania w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza prezydent Ludomir Handzel przedstawił pomysły na usprawnienie jakości komunikacji na terenie Nowego Sącza. Omawiane zagadnienia dotyczyły również braku buspasów czy miejsc postojowych dla taksówek. 

Na początku spotkania prezydent Ludomir Handzel podkreślił, że nowosądeccy taksówkarze mają największą wiedzę na temat poruszania się po mieście.

- Cieszę się, że będziemy współpracować. Chciałbym przekazać informacje oraz pomysły na poprawę komunikacji. Przez lata był konflikt między Nowym Sączem a Chełmcem, który chcę przełamać, żeby nareszcie współpracować - mówił prezydent Ludomir Handzel. 

Zaznaczył, że koncepcja budowy drogi Węgierska Bis nie będzie kontynuowana. - Węgierska Bis wprowadziłaby ruch w osiedle Wólki. Nic takie rozwiązanie docelowo nam nie daje. Wprowadzamy ruch z południowego terenu do miasta i dalej mamy korki. Nie będziemy kontynuować tej koncepcji, jesteśmy zwolennikami odkorkowania linii Tarnowska - Stare Miasto - Jagiellońska - Węgierska poprzez budowę drogi, która łączyłaby obwodnicę z Kurowem. 

Prezydent zadeklarował że podobne merytoryczne spotkania będą odbywać się częściej. Wyraził również otwartość na zgłaszane przez taksówkarzy kwestie związane z komunikacją na terenie miasta.  

W spotkaniu uczestniczył również dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr Marcin Poręba, Komendant Straży Miejskiej Ryszard Wasiluk, zastępca dyrektora Wydziału Transportu i Komunikacji Stanisław Bębenek oraz radny Krzysztof Krawczyk.

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Biuro Prasowe UM/AM
Dodano: 2019-01-04 16:05:43