Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

VII Nowosądecki Pokłon Trzech Króli już 6 stycznia


Trzej Królowie i mieszkańcy Nowego Sącza już po raz siódmy pokłonią się Świętej Rodzinie i złożą w darze mirrę, kadzidło oraz złoto. Na VII Nowosądecki Pokłon Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia, zaprasza honorowy patron tego wydarzenia, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. 
VII Nowosądecki Pokłon Trzech Króli wyruszy z parkingu przy ul. Gwardyjskiej (postój taksówek bagażowych) w niedzielę, 6 stycznia o godz. 10.35. Otworzy go Gwiazda Betlejemska z chorągwiami oraz paziowie i giermkowie z darami. Za nimi pojadą bryczką główni aktorzy widowiska: Kacper, Melchior i Baltazar, czyli Trzej Królowie (wcielą się w nich Jan Kożuch, Czesław Sarota i kleryk z Kamerunu).  

Pochód pójdzie ul. Lwowską w kierunku Rynku. Pierwszy przystanek zaplanowano na wysokości kamienicy na roku ulic Lwowskiej i św Małgorzaty. Na balkonie na pochód oczekiwać będzie Prorok (w tej roli Wojciech Kudyba) w towarzystwie dwóch aniołów. Kolejnym przystankiem będzie Dom Gotycki. Patronka miasta, św. Małgorzata (Anna Kożuch) w towarzystwie dwóch mieszczan wygłosi z okna do sądeczan orację.

Pochodowi przypatrywał się będzie z balkonu Galerii im. Marii Ritter król Herod (w tej roli Tadeusz Zawiślan) wraz z dwoma arcykapłanami. Zwieńczeniem pochodu będzie wręczenie darów nowo narodzonemu Dzieciątku Jezus. Nowosądecki Pokłon zakończy „Pastorałka sądecka” autorstwa Jerzego Masiora i Aleksandra Porzucka.  

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-01-04 13:56:15